Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

IV WIOSENNY KONKURS RECYTATORSKI

Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w IV Wiosennym Konkursie Recytatorskim. Organizatorem konkursu jest Gorlickie Centrum Kultury oraz Wydział Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych i kulturalnych z powiatu gorlickiego.

Celem konkursu jest rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów, pobudzanie aktywności twórczej.

Kategorie wiekowe:

I kat.  – młodzież szkół podstawowych – klasy VII

– młodzież szkół gimnazjalnych – klasy II-III

II kat.  – młodzież szkół ponadgimnazjalnych – klasy I-IV

Karty zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Gorlickie Centrum Kultury, ul. Michalusa 4, 38-320 Gorlice lub złożyć w sekretariacie GCK do dnia 9 kwietnia 2018 r. /poniedziałek/  (karty  dostarczone faksem oraz po wyznaczonym terminie nie będą uwzględniane – decyduje data stempla pocztowego).

Przesłuchania recytatorów odbędą się w GCK w dniach:

UWAGA!!! Zmiana terminu przesłuchań recytatorów kat. I /szkoły podstawowe i gimnazja/ oraz kat. II /młodzież szkół ponadgimnazjalnych/. Przesłuchania odbędą się 24 .04.2018 /wtorek/ godz. 10.00. Karty zgłoszenia recytatorzy kat. I mogą składać do dnia  16 kwietnia 2018 /poniedziałek/.

Ocenie podlegać będzie dobór repertuaru odpowiedni do wieku, interpretacja utworu, kultura i wyrazistość słowa, ogólny wyraz artystyczny.

Karty zgłoszenia – do pobrania

Regulamin – do pobrania