Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska
zł40

JANUSZ RADEK Z ZESPOŁEM W GCK

W czwartkowy wieczór 5 marca br. byliśmy uczestnikami koncertu, który na długo pozostanie w naszej pamięci, tak, jak osoba, która sprawiła, że tego wieczoru dobrze się bawiliśmy przyjemnie spędzając czas w Gorlickim Centrum Kultury. A wszystko to za sprawą niebanalnego artysty, wokalisty i aktora teatralnych inscenizacji muzycznych Janusza Radka, który wystąpił w towarzystwie muzyków: Przemysława Kuczyńskiego (perkusja), Mirosława Wiśniewskiego (gitara basowa), Piotra Matuszczyka (pianino).

Przepiękna, czysta barwa głosu, bogata mimika, niewątpliwy talent aktorski do przemian i wcielania się w różne role, zdolność do improwizacji, kreatywność sceniczna, charyzma, duże poczucie humoru to cechy, które stworzyły niepowtarzalną tożsamość artystyczną Janusza Radka. Spontanicznym, naturalnym, luźnym sposobem bycia zdobył sympatię gorlickiej publiczności, która licznie przybyła na koncert zorganizowany z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

Usłyszeliśmy piosenki z płyt solowych artysty. Koncert rozpoczął utwór „Ukochana żegnam cię”,  następnie wokalista wykonał m.in. „Uda mi się”, „Pan Roman”, „Kocham Panią”, „Groszki i róże”, „Sheila”, „Kiedy u…kochanie”, „Kiedy przypłynie czas”. Na bis artysta zaśpiewał piosenki: „Dziękuje za miłość” oraz „Dobranoc”.

Po koncercie fani mieli możliwość nabyć płytę z piosenkami artysty i jego autografem oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wokalistą.

Panie Januszu dziękujemy za nastrojowy wieczór.

Refleksje Janusza Radka po koncercie w sali teatralnej GCKtutaj

Relacja i fotorelacja z koncertu na portalu Gorlice24.pl

Relacja i fotorelacja z koncertu na portalu HaloGorlice.pl

Relacja fotograficzna – autor: Janusz Fiega

Dziękujemy Panu Januszowi Fiedze za udostępnienie zdjęć.

Data:
5 marca 2015