22 listopada 2016 08:00 — 15 grudnia 2016 17:00

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

JESIENNE SPOTKANIA Z KULTURĄ I SZTUKĄ W SKRAWKU NIEBA

WYSTAWA FOTOGRAFII

Wystawa czynna: 22.11 – 15.12.2016 r.

W październiku w Łosiu w gospodarstwie agroturystycznym Skrawek Nieba odbyły się dwudniowe warsztaty fotograficzne pod kierunkiem Zbigniewa Podsiadło. Prace poplenerowe prezentowane są w Domu Polsko-Słowackim, gdzie w dniu 22 listopada 2016 roku dokonano uroczystego otwarcia wystawy. Na wernisaż licznie przybyli uczestnicy pleneru wraz z rodzinami oraz zaproszeni goście m. in. Beata Kraus dyrektor Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej i Zdzisław Tohl dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów.

Otwierając wystawę Zbigniew Podsiadło, prezes okręgu Górskiego Związku Polskich Artystów Fotografików podkreślił, że prace uczestników pleneru odznaczają się szczególną wrażliwością i świeżością w ujęciu piękna Beskidu Niskiego. Podziękował także Arkadiuszowi Kapłonowi za jego pedagogiczną pracę z dziećmi i młodzieżą podczas warsztatów. Specjalne podziękowania przekazał organizatorom  pleneru i właścicielom agroturystyki: Urszuli Klucznik-Kosińskiej i Grzegorzowi Kosińskiemu.

Wystawa zorganizowana przez Stowarzyszenie „Skrawek Nieba” w Łosiu prezentuje prace dzieci powstałe podczas warsztatów fotograficznych realizowanych pod kierunkiem Zbigniewa Podsiadło w ramach projektu „Jesienne spotkania z kulturą i sztuką w Skrawku Nieba”. Projekt został sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

22 listopada 2016 / 08:00
15 grudnia 2016 / 17:00