Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

JEZIORO ŁABĘDZIE – ROYAL LVIV BALLET

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na spektakl sztuki baletowej JEZIORO ŁABĘDZIE w wykonaniu ROYAL LVIV BALLET – artystów Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Występ odbędzie się 10 grudnia 2019 r. o godz. 18.00 w sali teatralnej GCK.

JEZIORO ŁABĘDZIE to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada nam o prawdach uniwersalnych: o ludzkich namiętnościach, o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu, ale przede wszystkim o potędze miłości. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów – Piotra Czajkowskiego wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego. Podczas polskiego tournee w listopadzie/grudniu 2019r. – arcydzieło sztuki baletowej – „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego zaprezentuje Royal Lviv Ballet.

Royal Lviv Ballet to zespół złożony z najlepszych solistów, który występuje na scenach baletowych na  całym świecie zdobywając prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Victor Szczerbakov – solista i choreograf Bolshoi Ballet – Honorowy Artysty Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof. Olek Petryk solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Zachwycające ręcznie szyte kostiumy, malowane przez Narodowych Artystów dekoracje, choreografia, piękna scenografia a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, że każdy spektakl Royal Lviv Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Spektakl w 2 aktach i 4 odsłonach

Czas trwania spektaklu – 2 godziny

Bilety: 85 / 80 zł / 75 zł

Bilety do nabycia w sekretariacie GCK lub na stronie: www.kupbilecik.pl