13 listopada 2016 08:00 — 14 stycznia 2017 16:00

JUBILEUSZ 10-LECIA ISTNIENIA DOMU POLSKO-SŁOWACKIEGO W BARDEJOVIE

POŁĄCZONY Z WERNISAŻEM WYSTAWY TADEUSZA ŁUCZEJKI

Dokładnie 10 lat temu został otwarty Dom Polsko-Słowacki w Bardejovie. Jego powstanie było efektem współpracy trzech miast: Bardejova, Gorlic i Krynicy i łączyło się z utworzeniem podobnych ośrodków również w miastach partnerskich.

Działalność Domu Polsko-Słowackiego to mnóstwo różnego typu imprez kulturalnych takich jak wystawy, koncerty, projekcje filmowe, przedstawienia teatralne, konkursy i warsztaty. To także informacja turystyczna, usługi hotelowe i współpraca międzynarodowa.

12 stycznia 2017 roku na uroczystych obchodach 10-lecia istnienia Domu spotkali się wszyscy, których praca przyczyniła się do powstania tego prężnie rozwijającego się ośrodka. Uroczystość uświetnił występ chóru Belfersingers z Gorlickiego Centrum Kultury oraz polsko-słowackiego chóru Vox Amici. Dyrektor Marcel Tribus otworzył również wystawę Tadeusza Łuczejki, który oprócz obrazów zaprezentował także projekty okładek płyt swoich ulubionych wykonawców.

Serdecznie gratulujemy dyrekcji i pracownikom Domu Polsko-Słowackiego w Bardejovie i życzymy kolejnych lat pełnych sukcesów.

13 listopada 2016 / 08:00
14 stycznia 2017 / 16:00