6 marca 2018 17:00 — 19 kwietnia 2018 16:00

KIEDY FOTOGRAFIA SPOTYKA LITERATURĘ

WERNISAŻ WYSTAWY MARIUSZA KUBIELASA

Niezwykła wyobraźnia i ogromny talent to cechy wyróżniające wyjątkowych artystów. We wtorek 6 marca 2018 roku mieliśmy okazję spotkać aż dwóch takich twórców: Mariusza Kubielasa oraz poprzez jego fotografie także Brunona Schulza. Zaprezentowana w Domu Polsko-Słowackim wystawa „U Schulza” została zainspirowana twórczością literacką i plastyczną polsko-żydowskiego artysty z Drohobycza. Jego oryginalne utwory, pisane barwnym, obrazowym językiem pełnym neologizmów, dzięki Mariuszowi Kubielasowi zostały „przetłumaczone” na uniwersalny, zrozumiały dla wszystkich język fotografii. Pochodzący z Żywca artysta po wernisażu poprowadził także spotkanie autorskie, na którym chętnie dzielił się szczegółami procesu twórczego. Swobodna atmosfera i wielkie wrażenie, jakie wywarła na gościach wystawa, sprzyjały dużej ilości zarówno pytań jak i wyrazów uznania. Ekspozycję, na której wszystkie efekty specjalne uzyskane zostały bez użycia obróbki cyfrowej, obejrzeć można do 19 kwietnia. Serdecznie zapraszamy!

6 marca 2018 / 17:00
19 kwietnia 2018 / 16:00