Rozpoczęcie:
Zakończenie:
4 listopada / 16:00

KOBIETY O KOBIETACH

WERNISAŻ WYSTAWY „BYĆ KOBIETĄ”

Dwa odmienne spojrzenia na płeć piękną przedstawiły na wystawie w Domu Polsko-Słowackim gorliczanki Teresa Katarzyna Pyka i Beata Puchajda. Pierwsza z nich widzi kobietę przez pryzmat pięknych przedmiotów, jakimi lubią otaczać się panie, w galerii zaprezentowała więc bogatą kolekcję delikatnych porcelanowych figurek, misternych koronek i wspaniałej biżuterii. Druga z kolei tworzy portrety kobiet wzorując się na mistrzach takich jak Leonardo da Vinci czy Rafael Santi, nie zapominając jednak o damach malarstwa – wybitnych artystkach Oldze Boznańskiej i Berthe Morisot. Podczas wernisażu wystawy „Być kobietą”, który odbył się 31 października 2017 roku, obie autorki mówiły także o początkach swoich pasji. U pani Beaty sięgają one okresu studiów, natomiast dla pani Teresy wiązały się z pomysłem kolekcjonowania oryginalnych flakoników po perfumach. Wystawę można zwiedzać do 30 listopada. Serdecznie zapraszamy!