Termin:
Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

KOLEJNE SUKCESY „POGÓRZAN” W ROKU JUBILEUSZOWYM

Dnia 21 czerwca br. Regionalny Zespół Taneczny „Pogórzanie” działający przy Gorlickim Centrum Kultury wziął udział w VIII Podkarpackim Jarmarku Ludowym „Roztańczony Chorzelów” w Chorzelowie k. Mielca. Celem imprezy było stworzenie możliwości wymiany doświadczeń pracy z zespołami amatorskimi, prezentacje regionalnej muzyki ludowej i konfrontacje dokonań artystycznych. W tegorocznym „Roztańczonym Chorzelowie” wzięło udział 10 zespołów folklorystycznych i 4 kapele ludowe. „Jarmark” miał charakter konkursu.

Zespół „Pogórzanie” zaprezentował suitę tańców pogórzańskich oraz suitę z regionu rzeszowskiego zdobywając I nagrodę, która sprawiła zespołowi wiele radości. Godziny przetańczone na próbach i ciężka praca zostały docenione. Radości dopełniła przyznana przez jury nagroda dla Kapeli RZT „Pogórzanie, która oprócz wspólnych koncertów z zespołem posiada własny repertuar i prezentuje go z dużym powodzeniem, czego dowiodła zdobywając II miejsce w konkursie.

To kolejne sukcesy RZT „Pogórzanie”, które powiększają listę dotychczasowych osiągnięć zespołu, który w br. świętował będzie jubileusz 50-cio lecia działalności.

Autor zdjęć – Jakub Roja