Gorlickie Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

KOMUNIKAT

Gorlickie Centrum Kultury od 12 marca br. do odwołania informuje, że odwołuje wszystkie zajęcia odbywające się we wszystkich lokalizacjach (GCK, Dom Polsko-Słowacki, świetlice osiedlowe GCK).

Płatności za zajęcia dokonane bezpośrednio na konto GCK będą zaliczone na poczet przyszłych zajęć.

Odwołane zostają także najbliższe wydarzenia: premiera i spektakl musicalu „Nie z tej bajki” (14,15.03.2020), „Pociąg do Teatru” (28.03.2020).

Pieniądze za bilety zakupione drogą elektroniczną będą automatycznie zwrócone na konta Kupujących.

Pieniądze za bilety zakupione bezpośrednio w GCK będą zwrócone na podstawie biletów w kasie Gorlickiego Centrum Kultury.

Konkurs Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną oraz Wiosenny Konkurs Recytatorski zostają odwołane.

Konkurs „4 Strony Folkloru” odbędzie się w innym terminie, o którym poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Informacja UM w Gorlicach:

Informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, wszystkie Miejskie Zespoły Szkół, przedszkola i żłobki od jutra (tj. 12.03) pozostaną niedostępne dla procesu edukacyjnego.  W czwartek i piątek (12,13.03) rodzice będą mogli oddać dzieci pod opiekę dyżurujących nauczycieli. Od najbliższego poniedziałku (tj. 16.03) placówki pozostaną zamknięte do 25.03.

Uczula się rodziców i opiekunów, aby dzieci w te dni pozostawały w domach.

W zamkniętych szkołach administracja i sekretariat będą działać normalnie. Informujemy ponadto, że od 12.03 zamknięte zostaną też: Biblioteka Miejska, Gorlickie Centrum Kultury, hala OSiR, pływalnia „Fala”, Klub Seniora. Wszystkie planowane zajęcia, wydarzenia, etc. nie odbędą się.

W związku z zaistniałą sytuacją dziś w trybie pilnym Burmistrz Miasta Gorlice zwołał naradę z dyrektorami podległych jednostek.

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów zostało przekazane dziś podczas konferencji prasowej i ma związek ze wzrostem zakażeń koronawirusem.

Przypominamy, aby osoby powracające z Chin, Włoch, Korei Południowej oraz innych krajów dotkniętych epidemią spowodowaną nowym koronawirusem SARS-CoV-2 pozostawały bezwzględnie w domach.

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z możliwością łamania kwarantanny przez osoby nią objęte, prosimy o kontakt z Sanepidem.

Wszelkie sprawy administracyjne (np. w Urzędzie Miejskim, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, etc.) zaleca się załatwiać tylko wtedy gdy to konieczne, a jeśli to możliwe, drogą elektroniczną.

W związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły z powodu COVID-19, dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci, którzy:

• opiekują się dzieckiem poniżej 8. roku życia,
  • są objęci ubezpieczeniem chorobowym (np. pracownikom, zleceniobiorcom, przedsiębiorcom).

Więcej informacji na temat dodatkowego zasiłku

Wzór oświadczenia o sprawowaniu opieki nad dzieckiem do lat 8 (plik docx 15kb)