20 stycznia 2019 08:00 — 22 stycznia 2019 17:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

KONCERT LAO CHE W GORLICKIM CENTRUM KULTURY-RELACJA

19 stycznia 2019 pozostanie pamiętną datą dla wszystkich obserwujących i przeżywających wydarzenia kilku poprzednich dni.

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Okoliczności jego śmierci spotęgowały w nas poczucie niesprawiedliwości tego zdarzenia. W obliczu narastających podziałów w społeczeństwie, które jak pokazały ostatnie dni doprowadzić mogą do tragedii, wszyscy potrzebujemy pochylić się i zastanowić nad przyczynami wzajemnej wrogości, którą należy bezwzględnie hamować. Po głębokim przemyśleniu postanowiliśmy nie odwoływać zaplanowanego występu Lao Che w Gorlickim Centrum Kultury.

Wydarzenie to stanowiło artystyczną formę uczczenia pamięci Pawła Adamowicza, którego wszyscy zgromadzeni w sali widowiskowej uczcili symboliczną minutą ciszy, którą zainicjował ze sceny Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury, a zarazem szef gorlickiego sztabu WOŚP- Janusz Zięba.

Repertuar oraz utwory z najnowszej płyty „Wiedza o społeczeństwie” poprzez swoją treść stały się impulsem do przemyśleń i próby osobistego zmierzenia się z zaistniałą sytuacją. Płyta „WOS” dotyka problemów, których jesteśmy świadkami, dlatego w tym szczególnym czasie teksty utworów wybrzmiały z podwójną siłą.

Koncert, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem publiczności Gorlic i okolic. Po każdym z utworów, widownia nagradzała artystów gromkimi brawami. O powodzeniu i niezwykle pozytywnym odbiorze widzów najlepiej świadczyły długie owacje na stojąco po ostatnim utworze.

Dziękując wszystkim przybyłym widzom, już teraz zapraszamy na kolejne koncerty i wydarzenia artystyczne organizowane przez Gorlickie Centrum Kultury.

Zdjęcia Sławomir Tokarski:

20 stycznia 2019 / 08:00