Wczytuje Wydarzenia
10
Kwiecień
10:00 — 17:00
Gorlickie Centrum Kultury
ul. Michalusa 4, , Gorlice, Małopolska 38-320 Polska

Szczegóły

Termin:
10 kwietnia
Godzina:
10:00 - 17:00
Kategoria:
Organizator
Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:
+48 18 353 56 95
Email:
+ Google Map
  • Wydarzenie minęło.

KONKURS PLASTYKI OBRZĘDOWEJ NA PISANKĘ WIELKANOCNĄ – RELACJA

W dniu 10 kwietnia br. w Gorlickim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie Konkursu Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną wraz z wręczeniem dyplomów i nagród jego laureatom.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego.

Jego celem jest zachowanie elementów twórczości ludowej, rozbudzenie zainteresowań tradycyjną sztuką plastyczną oraz pełniejsze poznanie form kultury regionalnej wśród dzieci i młodzieży.

Prace na konkurs złożyło 225 uczniów z 26 placówek oświatowych.

Komisja w składzie:

  1. Leszek Brzozowski; muzealnik, kierownik Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku.
  2. Anna Nowacka; kustosz muzealny, długoletni pracownik Muzeum Regionalnego PTTK w Gorlicach
  3. Magdalena Rak; plastyk z Gorlickiego Centrum Kultury

po obejrzeniu prac dostarczonych na konkurs dokonała oceny i wyłoniła zwycięzców.

  1. W kategorii Szkół Podstawowych klas I – III:

I miejsce zajęły:

Patrycja Sikora (ZSP Libusza)

Weronika Mituś ( SP Lipinki )

II miejsce zajęli: 

Weronika Masłowska ( MZS nr 1 Gorlice )

Sebastian Ludwin ( ZS Kryg )

III miejsce zajęli:

Julia Woźniak ( MZS nr 1 Gorlice )

Leon Szewczyk (ZSP Libusza )

Paulina Matusik ( SP Stróżówka )

Wyróżnienia otrzymali:

Izabela Dziadzio (SP Uście Gorlickie )

Zuzanna Stec ( SP Moszczenica )

Bartosz Waląg ( SP Moszczenica)

Łukasz Myśliwy ( SP Moszczenica )

Dominika Pyzik ( SP Moszczenica )

Klaudia Burek ( SP Moszczenica )

  1. W kategorii Szkół Podstawowych klas IV – VI:

I miejsce zajęli:

Magdalena Pelc (ZS Dominikowice)

Magdalena Wilczkiewicz ( ZS Dominikowice )

Dominik Job ( ZS nr 1 Bobowa )

II miejsce zajęły:

Katarzyna Fiega ( ZSP Binarowa )

Anna Kurcab ( ZSP Binarowa)

Zuzanna Bigos ( SP Pagorzyna )

III miejsce zajęli:

Gabriela Puścizna ( ZS Dominikowice )

Adriana Wójcikiewicz ( SP Lipinki )

Wyróżnienia otrzymali:

Bartosz Dusza ( SP Sękowa )

Weronika Miarecka ( ZS Dominikowice )

Karol Kuczaj ( SP Pagorzyna )

Oliwia Gajecka  ( Ośrodek Kultury Gminy Gorlice – filia Kwiatonowice )

3. W kategorii Gimnazjów:

I miejsce zajęli:

Albert Szymczyk  ( ZS Dominikowice )

Aleksandra Sendecka ( ZSP Binarowa )

Zofia Kosiba ( ZS nr 1 Biecz  )

II miejsce zajęła:

Gabriela Wójcikiewicz ( Gimnazjum Lipinki )

III miejsce zajęła:

Julia Mikrut ( ZS nr 1 Biecz )

Kinga Bara ( ZS nr 1 Bobowa )

Wyróżnienia otrzymały:

Justyna Bogdan  ( ZS Dominikowice )

Klaudia Skrypak ( ZS Uście Gorlickie )

Gabriela Sendecka ( ZSP Binarowa )

Martyna Jeleń ( ZS nr 1 Biecz )

Klaudia Budziak (ZS nr 1 Biecz )

  1. W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych:

 Pierwsze miejsce zajęli :

Maciek Górniak ( ZS Centrum Kształcenia  Rolniczego Hańczowa )

Dariusz Królczyk ( ZS Centrum Kształcenia  Rolniczego Hańczowa )

Anna Truchan ( ZS Centrum Kształcenia  Rolniczego Hańczowa )

II miejsce zajęli:

Małgorzata Gawlik (ZSZ Bobowa )

Wojciech Mazur ( ZSZ Bobowa )

 

Wyróżnienia otrzymały:

Ewelina Mroczka ( ZST Gorlice )

Agnieszka Bolech ( ZS Centrum Kształcenia Rolniczego Hańczowa )

W trakcie obrad komisja zwróciła szczególną uwagę na własnoręczność wykonania pisanek, nawiązanie do tradycji w regionie i walory artystyczne.

Organizatorzy oraz Jury składają serdeczne podziękowania opiekunom
i wychowawcom za przekaz i popularyzację tradycji świąt Wielkanocnych wśród dzieci i młodzieży oraz wychowanie młodego pokolenia w poszanowaniu tradycji.

Lista uczestników

Dyplom

Fotorelacja: