4 lipca 2018 17:00 — 29 sierpnia 2018 16:00

KRYM W PRZEDEDNIU HISTORYCZNYCH ZMIAN

WERNISAŻ WYSTAWY TOMASZA PRUCHNICKIEGO

Osobistymi wrażeniami i ciekawostkami związanymi z podróżą na Krym podzielił się z nami Tomasz Pruchnicki podczas wernisażu, który odbył się  4 lipca 2018 roku. Podróż ta miała miejsce przed dziesięcioma laty, na wystawie zaprezentowanej w Domu Polsko-Słowackim pokazał więc jak wyglądał półwysep w przededniu historycznych zmian. Na fotografiach uwiecznił piękną architekturę, bogatą kulturę i wspaniałe krajobrazy Krymu. Zobaczymy więc Góry Krymskie, Morze Azowskie, greckie i średniowieczne pozostałości a także ślady chrześcijaństwa gruzińskiego. Wśród zdjęć uwagę zwraca zwłaszcza wykuta w skale osada Czufut Kale oraz bogato zdobiony tradycyjny strój tatarski. W tle codziennego życia już wtedy były jednak widoczne rosyjskie jednostki wojskowe.

Ekspozycja czynna będzie przez cały okres wakacji do 29 sierpnia. Zapraszamy!

4 lipca 2018 / 17:00
29 sierpnia 2018 / 16:00