15 maja 2015 12:00 — 30 czerwca 2015 12:00
Świetlice Gorlickiego Centrum Kultury
Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

„KUDŁATY PRZYJACIEL”

W maju i czerwcu br. dzieci i młodzież uczęszczające do świetlic osiedlowych prowadzonych przez instruktorów GCK wzięły udział w projekcie „KUDŁATY PRZYJACIEL” realizowany przez Fundację Beskidzka Zima. Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Miasta Gorlice w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2015 roku w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Głównym założeniem programu była promocja zdrowego, aktywnego stylu życia oraz nauka właściwych postaw wobec zwierząt i własnej osoby.

W ramach działań dzieci wzięły udział w czterech godzinach zajęć z przeszkolonym psem terapeutycznym.
W trakcie pierwszej godziny poznały jak bezpiecznie zachowywać się w obecności psa i podczas kontaktu z nim, jak reagować na niebezpieczne sytuacje w życiu. Podczas drugich zajęć poznały jak pielęgnować zwierzęta, czym je karmić, będą pamiętać o sprzątaniu po nich, o opiece weterynaryjnej. Podczas trzecich zajęć uczyły się podstaw szkolenia psa. Na czwartych zajęciach poznały jakie role w życiu społecznym i rodzinnym mogą pełnić psy. Zajęcia wzbudziły u wszystkich wiele zainteresowania i radości. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy certyfikat.

Harmonogram zajęć

Fotorelacja z 15 maja br. – Świetlica Osiedlowa GCK, ul. Pod Lodownią:

Fotorelacja z 19 maja br. – Świetlica Osiedlowa GCK, ul.Wyszyńskiego:

Fotorelacja z 20 maja br. – Świetlica Osiedlowa GCK , ul. Tuwima:

Fotorelacja z 21 maja br. – Świetlica Osiedlowa GCK, ul. Krasińskiego:

Fotorelacja z 22 maja br. – Świetlica Osiedlowa GCK, ul. Pod Lodownią:

Fotorelacja z 25 maja br. – Świetlica Osiedlowa GCK ul. Krasińskiego:

Fotorelacja z 27 maja br. – Świetlica Osiedlowa GCK, ul. Tuwima

15 maja 2015 / 12:00