16 stycznia 2018 17:00 — 28 lutego 2018 16:00

LOKOMOTYWY OCZAMI KOLEKCJONERA

FOTORELACJA Z WERNISAŻU WYSTAWY WILFRIEDA DE MEYER

Wystawa o niecodziennej tematyce rozpoczęła nowy rok w Domu Polsko-Słowackim. „Historię lokomotyw” przedstawił znany gorlicki kolekcjoner Wilfried de Meyer. Przygotował ponad trzydzieści plansz, dzięki którym goście wernisażu w dniu 16 stycznia 2018 roku mogli zapoznać się z wszelkiego rodzaju lokomotywami, począwszy od pierwszej „Rakiety” zbudowanej na początku XIX wieku przez George’a Stephensona, osiągającej prędkość niewiele ponad 40 km/h aż po najnowocześniejsze współczesne maszyny, które po torach mkną z zawrotną prędkością 500 km/h. Młodszą część widzów zainteresowały natomiast obecne na wystawie modele pociągów. Nie tylko miłośników kolei, ale także wszystkich gorliczan zapraszamy do zwiedzania ekspozycji, która czynna będzie do 28 lutego.

16 stycznia 2018 / 17:00
28 lutego 2018 / 16:00