Rozpoczęcie:
Koszt:

LOKOMOTYWY OCZAMI KOLEKCJONERA

FOTORELACJA Z WERNISAŻU WYSTAWY WILFRIEDA DE MEYER

Wystawa o niecodziennej tematyce rozpoczęła nowy rok w Domu Polsko-Słowackim. „Historię lokomotyw” przedstawił znany gorlicki kolekcjoner Wilfried de Meyer. Przygotował ponad trzydzieści plansz, dzięki którym goście wernisażu w dniu 16 stycznia 2018 roku mogli zapoznać się z wszelkiego rodzaju lokomotywami, począwszy od pierwszej „Rakiety” zbudowanej na początku XIX wieku przez George’a Stephensona, osiągającej prędkość niewiele ponad 40 km/h aż po najnowocześniejsze współczesne maszyny, które po torach mkną z zawrotną prędkością 500 km/h. Młodszą część widzów zainteresowały natomiast obecne na wystawie modele pociągów. Nie tylko miłośników kolei, ale także wszystkich gorliczan zapraszamy do zwiedzania ekspozycji, która czynna będzie do 28 lutego.