Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

Grupa Teatralna „Otwarte Drzwi” oraz Dziecięca Grupa Teatralna „Być Może” działające w Gorlickim Centrum Kultury serdecznie zapraszają na premierową transmisję spektaklu „Dorotka w Krainie Oz”, która odbędzie się 2 maja 2020, o godzinie 17:00 na stronach internetowych: www.gck.gorlice.pl, www.halogorlice.info, www.gorlice.tv. Materiał dostępny będzie do 3 maja 2020, do godziny 20:00.

Aktorzy „Otwartych Drzwi” oraz Organizatorzy wydarzenia zwracają się przy tej okazji z prośbą o pomoc finansową dla koleżanki z zespołu Agnieszki Cieślak-Kosińskiej, która walczy obecnie z chorobą nowotworową. Przyłączyć się do zbiórki, należy wejść na stronę – „Zostań Aniołem” – Agnieszka walczy dla męża oraz Ady.

O spektaklu:

Pośród rozległej, wyschniętej prerii, na farmie w Kansas, mieszka Dorotka, której dni upływają na marzeniach i zabawach z ukochanym psem Toto. Beztroskie chwile zostają przerwane przez konflikt z Panią Gulcz, miejscową despotką, która grozi dziewczynce i jej wujostwu odebraniem Toto, z powodu rzekomych szkód i zagrożenia jakie pies powoduje. „Same kłopoty. Myślisz, że jest gdzieś miejsce gdzie się nie miewa kłopotów? Myślisz, że ono istnieje?”-zastanawia się Dorotka.

Wskutek szalejącego tornada Dorotka i Toto zostają przeniesieni do kolorowej Krainy Manczkinów. Wydawać by się mogło, że ucieczka przed zagrażającą Panią Gulcz to dobre rozwiązanie, ale przecież. „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej!”. Zrozpaczona dziewczynka szuka rozwiązania, które pozwoli jej wrócić do domu. Na swojej drodze spotyka Stracha na wróble, Drwala i Lwa, którzy towarzyszą jej w drodze do wielkiego Czarnoksiężnika z Oz. Ma on spełnić jej marzenie o powrocie do ukochanego Kansas.

Czy wędrowcy dotrą do Krainy Oz? Czy Czarnoksiężnik spełni ich marzenia?

Obsada:

Dorotka: Ewa Mikos- Liszka