Różne miejsca

Zakończenie:
16 listopada / 17:00

„MAŁA-WIELKA OJCZYZNA-GORLICKIE ECHA HISTORII” – OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Gorlickie Centrum Kultury, Urząd Miejski Gorlice, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela oraz Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gorlicach, serdecznie zapraszają do udziału w obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne spotkania upamiętniające tę szczególną rocznicę realizowane są w ramach projektu „Mała–wielka Ojczyzna — gorlickie echa historii”.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Program wydarzeń:

8 listopad 2018, godzina 10:00, gorlicki rynek

ŻYWA FLAGA NA GORLICKIM RYNKU

Pokażmy, że warto być dumnym z barw narodowych! Wszystkich obecnych połączy biało-czerwona flaga, a z wieży ratuszowej zostanie wykonane zdjęcie ułożonej przez mieszkańców mozaiki.

9 listopad 2018, godzina 18:30, Plac Kościelny przed Bazyliką Mniejszą w Gorlicach

MAPPING 3D „ŚCIANA HISTORII” I WSPÓLNE PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE

Za sprawą projekcji , mappingu 3D przygotowanego specjalnie na tę okazję – budynek Bazyliki „ożyje” i stanie się sceną opowieści „Mała-wielka Ojczyzna – gorlickie echa historii”. Z towarzyszeniem chóru „Belfersingers” włączymy się w śpiew pieśni patriotycznych, a fasada Bazyliki nabierze nowych barw dzięki pracom plastycznym uczniów gorlickich szkół.

15 listopad 2018, godzina 10:00, gorlicki rynek, Pawilon Historii Miasta

WYSTAWA PLENEROWA ORAZ PREMIERA AUDIOBOOKA

Wystawa plenerowa na rynku miasta, utworzona na podstawie materiałów zgromadzonych podczas realizacji zadania „Świadkowie lokalnej historii”. W Pawilonie Historii Miasta odbędzie się premiera audiobooka, zawierającego  wspomnienia gorlickich świadków lokalnej historii.

Serdecznie zapraszamy!