6 września 2011 08:00 — 29 września 2011 17:00

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

MALARSTWO

WYSTAWA STANISŁAWA SIEMASZKIEWICZA

Podczas wernisażu wystawy malarskiej w dniu 6 września 2011 roku Stanisławowi Siemaszkiewiczowi towarzyszyła rodzina i znajomi. Artysta już od piętnastu lat sam zgłębia tajniki sztuki – uprawia malarstwo (olej, szkło, tempera, pastel suchy) oraz rzeźbę. Jest magistrem politologii, kilka lat pracował jako nauczyciel w Katowicach. Jego prace znajdują się m.in. w zakopiańskim Sanatorium Chorób Płucnych im. Sokołowskiego i w Domu Ludowym w Kościelisku, natomiast cykle „Droga Krzyżowa” podarowane zostały do kościoła  pw. św. Jana Bosko w Katowicach Piotrowicach oraz do Tarnopola na Ukrainie, jeden z nich swoje miejsce znalazł również na misjach.

Stanisław Siemaszkiewicz – urodzony 6 maja 1956 roku w Bielsku-Białej. Studia stacjonarne na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego ukończył w Katowicach, gdzie mieszka do tej pory z żoną Joanną, synem i córką. Pracy artystycznej całkowicie oddał się przed piętnastu laty. Jest autorem wystaw indywidualnych w Rybniku, Zakopanem, Kościelisku, Łaziskach Górnych, Bielsku-Białej i kilku w Katowicach. W dorobku ma I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Nieprofesjonalnej im. Vincenta van Gogha w Rybniku w 2006 i 2007 roku za rzeźby oraz wyróżnienie w tym samym konkursie za malarstwo portretowe w 2010 roku.

6 września 2011 / 08:00
29 września 2011 / 17:00