Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

MAŁE ZBRODNIE MAŁŻEŃSKIE

Spektakl teatralny

W dniu 8 kwietnia br. w Sali Teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury wystawiony został spektakl teatralny pt. „Małe zbrodnie małżeńskie” francuskiego pisarza Erica Emmanuela Schmitta.

Wystąpił Teatr Mazowiecki Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie.

Obsada aktorska:
Emila Komarnicka
Redbad Klijnstra

Spektakl przedstawia relacje małżeńskie pisarza Gilles’a oraz jego pięknej żony Lisy z tragicznym wątkiem w tle. Ukazuje plusy i minusy relacji jakie łączą dwoje bliskich sobie ludzi. Mówi o wzajemnej odpowiedzialności za siebie, o kłamstwach tych małych i dużych, zawiedzionych oczekiwaniach, poczuciu winy, problemach, z którymi zmagamy się w ukryciu. Porusza temat zobojętnienia, samotności, zazdrości oraz uzależnienia od nałogu. Ukazuje również aspekt wielkiej, odwzajemnionej miłości, dużej namiętności i trudną walkę o przetrwanie związku. Ciekawą, realistyczną, dynamiczną grą aktorską widzowie zostali przeniesieni w bogaty świat emocji bohaterów, który drzemie również w każdym człowieku.

Zdjęcia opublikowane za zgodą Teatru Mazowieckiego. Autor zdjęć – Irena Kocur

Data: