10 marca 2009 08:00 — 3 kwietnia 2009 17:00

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

MALEZJA I AUSTRALIA

WYSTAWA FOTOGRAFII ADAMA NOWAKA

We wtorek 10 marca odbyło się uroczyste otwarcie wystawy dyrektora Gorlickiego Centrum Kultury – Domu Polsko-Słowackiego Adama Nowaka pt. „Malezja i Australia”. W galerii zaprezentowanych zostało ponad 100 fotografii ukazujących ludzi, architekturę i przyrodę tych egzotycznych zakątków świata. Osobna część wystawy poświęcona została typowym dla tych obszarów zwierzętom. Autor, ciągle pełen wrażeń z podróży, starał się podczas wernisażu przekazać licznie przybyłym gościom swoje prywatne obserwacje i subiektywne odczucia dotyczące Malezji i Australii. Mówił nie tylko o ich pięknie, ale także o tym czego nie widać na folderach turystycznych: upałach, pożarach i problemach z wodą. Słuchacze dowiedzieli się także z jakimi problemami musi borykać się turysta chcący sfotografować np. Aborygenów, koalę czy diabła tasmańskiego. Wieczór zakończyła degustacja oryginalnego wina australijskiego i rozmowy przy dźwiękach muzyki malezyjskiej.

Adam Nowak – absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierunku Pedagogika w zakresie pracy kulturalno-oświatowej (praca magisterska o tematyce fotografii). W trakcie studiów uzyskał państwowe uprawnienia z fotografii i filmu. Pierwsza praca zawodowa w Krakowie w Spółdzielni Artystów Plastyków „Plastyka”. W Gorlickim Centrum Kultury pracuje od 1984 roku – początkowo jako instruktor fotografii, później jako kierownik kina „Legenda”. Obecnie jest dyrektorem GCK oraz Domu Polsko-Słowackiego. Jest autorem kilku wystaw fotograficznych, zdjęć i serwisów fotograficznych m.in. w Gazecie Krakowskiej, Gazecie Gorlickiej, Dzienniku Polskim, Kurierze Gorlickim, Gazecie Kuracjusza, Koniu Polskim oraz w informatorach i publikacjach promocyjno-turystycznych. Oprócz fotografii jego pasją jest również muzyka – jest m.in. laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Harmonijek Ustnych w kategorii solowej (o czym – jak twierdzi – już dawno zapomniał).

Plakat

Uwaga! Ze względu na bardzo duże zainteresowanie publiczności zdecydowano przedłużyć wystawę fotograficzną  z cyklu „Podróże z aparatem”  Malezja i Australia  do 15 kwietnia.

10 marca 2009 / 08:00
3 kwietnia 2009 / 17:00