MARATON BESKID NISKI

W niedzielę 24 maja br. odbył się Maraton Beskid Niski na trasie Gorlice-Wysowa Zdrój. Jego głównym organizatorem było Stowarzyszenie Maraton Gorlice.

Maraton miał na celu promocję Beskidu Niskiego a w szczególności gmin i miejscowości Powiatu Gorlickiego poprzez ukazanie walorów turystyczno – wypoczynkowych w tym: szlaku architektury drewnianej, szlaku cmentarzy I Wojny Światowej, kultury Łemków i Pogórzan, oraz propagowanie aktywności fizycznej, kulturalnej i społecznej a także uczczenie obchodów 100 – lecia Bitwy Gorlickiej.

Oprócz zmagań sportowych dodatkową atrakcją Maratonu Beskid Niski były prezentacje artystyczne w amfiteatrze w Parku Zdrojowym. Piękno pogórzańskiej kultury (muzykę, śpiew, tańce) przybyłym na imprezę zaprezentował Regionalny Zespół Taneczny „Pogórzanie” działający przy Gorlickim Centrum Kultury.

Autor zdjęć – Jakub Roja

Data: