Gorlickie Centrum Kultury

Zakończenie:
9 lutego / 17:00

MICKIEWICZ, STASIUK, HAYDAMAKY – GORLICKIE CENTRUM KULTURY PARTNEREM PROJEKTU

Andrzej Stasiuk, poeta i prozaik związany z Ziemią Gorlicką, tym razem połączył siły z ukraińskim zespołem Haydamaky. Gorlickie Centrum Kultury jest partnerem projektu „Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky”, widząc wysoką wartość artystyczną projektu oraz duży potencjał promocyjny dla naszego miasta.

W premierowym albumie znajdziecie Państwo m.in. herb i książeczkę z widokiem na gorlicki Rynek oraz tekst Andrzeja Stasiuka o naszym pięknym mieście! To nie wszystko – już dziś możemy uchylić rąbka tajemnicy i ogłosić, że premierowy koncert projektu odbędzie się w Gorlicach pod koniec kwietnia podczas Festiwalu 4 Strony Karpat. Będzie to pierwsze publiczne wykonanie utworów z albumu!

Recenzje i informacje o płycie „Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky” pojawiły się już w największych portalach i prasie – o nowym krążku pisały m.in. Polityka, Wyborcza, Interia czy Onet.

Haydamaki to zespół, który wywodzi się z kijowskiej niezależnej sceny rockowej lat 90. Grają mieszankę ska, reggae, rocka, dubu i tradycyjnej muzyki ukraińskiej. Sami muzycy określają swój styl jako Kozak Rock. Chętnie współpracują z polskimi artystami, nagrali wspólną płytę z grupą VooVoo, współpracowali z Krzysztofem „Grabażem” Grabowskim, Pablopavo, Pudelsami, Maciejem Maleńczukiem czy Kamilem Bednarkiem.

Razem z Andrzejem Stasiukiem nagrali płytę projektu „Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky”. Jak sama już nazwa sugeruje, Stasiuk wraz z Haydamakami wzięli na warsztat utwory Wieszcza. Na albumie, dystrybuowanym przez wydawnictwo Agora, znajdują się takie utwory jak „Stepy Akermańskie”, „Alpuhara”, „Upiór”, „Burza”, „Reduta Ordona” czy „Mogiły Haremu”.