11 września 2012 08:00 — 10 października 2012 17:00
Dom Polsko-Słowacki

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

MIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ

WYSTAWA MAŁGORZATY SZUSZKIEWICZ „MAGGIE”

11 września 2012 roku Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča gościł artystkę, która w minionym roku wzięła udział w plenerze malarskim organizowanym w Gorlicach. Malarkę tak urzekło nasze miasto, że postanowiła tutaj wrócić, by swoje prace zaprezentować na wystawie indywidualnej. Małgorzata Szuszkiewicz, dla przyjaciół „Maggie”, pochodzi z Polski, jednak na stałe mieszka w Niemczech. Artystka o swojej twórczości mówi następująco: „…łatwo ulegam pokusie koloru. Używam koloru całą duszą, gama kolorystyczna moich prac jest bardzo bogata, szczególnie odcienie błękitu i czerwieni inspirują mnie w dużym stopniu”. Pełen wspomnień i wzruszeń wernisaż wystawy „Między niebem a ziemią” zakończył niezwykły recital saksofonisty Kurta Buschmanna, muzyka i poety z Hamburga. Na wystawę zapraszamy do 10 października br.

Małgorzata Szuszkiewicz „Maggie” – od ponad dwudziestu lat intensywnie zajmuje się malarstwem, które obok pracy z młodzieżą stało się jej drugą naturą. „Obrazy są nie tylko dla oka, ale przede wszystkim dla serca” – oto credo malarki, która po ukończeniu Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim, podyplomowego Studium Pedagogiki Specjalnej oraz Studium Doktoranckiego w Warszawie, zaczęła pracować w szkole i jednocześnie wystawiała swoje pierwsze prace. Od roku 1988 mieszka i pracuje w Niemczech. Po ukończeniu studiów w Hamburgu w zakresie matematyki, sportu i sztuki zaczęła pracować jako nauczycielka. W roku 2000 studiowała na międzynarodowej Akademii Sztuk Pięknych w Hamburgu (Pentiment) u prof. Hitzler. Po wielu wystawach w galeriach i na targach sztuki w Niemczech, USA i Holandii zaprezentowała swoje prace w roku 2003 na IV Międzynarodowym Biennale Sztuki Współczesnej we Włoszech. Sama artystka tak mówi o swojej sztuce: „Maluję świat, który istnieje, który odchodzi i umiera, gdzie więcej jest snu, zdarzeń jak realności. Na moich obrazach, rysunkach i collagach znajduje się to, co gra mi w duszy. Tam szukam źródeł humanizmu, bo właśnie sam człowiek jest chyba najważniejszym elementem mojej twórczości”.

Wystawę otworzy mini recital wybitnego niemieckiego saksofonisty Kurta Buschmanna

www.kurt-buschmann.de

11 września 2012 / 08:00