Gorlickie Centrum Kultury

Telefon:

MISTYFIKACJA

Spektakl teatralny

W niedzielne popołudnie (17 kwietnia br.) sala teatralna Gorlickiego Centrum Kultury wypełniła się do ostatniego miejsca, a to za sprawą premiery sztuki teatralnej pt. „Mistyfikacja” wg  „Next ex” Juliusza Machulskiego w wykonaniu Zespołu Teatralnego Czterech Pokoleń „Otwarte drzwi”.

Głównym motywem sztuki jest przedstawienie przez córkę rodzicom i pozostałym członkom rodziny nowego narzeczonego. Ojciec Marysi, Karol uważa, że żaden z kandydatów nie jest godny jego jedynaczki i poddaje wszystkich  specjalnemu testowi, którego oczywiście żaden z nich nie jest w stanie zdać. Matka Marysi, Zyta stara się nakłonić męża, by ten złagodził nieco swoje kryteria co do ewentualnego przyszłego zięcia. Jednak mężczyzna nie bierze sobie tych uwag do serca uważając siebie za wszystkowiedzącego i najmądrzejszego.

W końcu córka wpada na pewien pomysł. Przeprowadza mistyfikację, która ujawnia, jak zgubne mogą okazać się nadmierne ambicje i dzięki której rodzice zobaczą błąd jaki popełniali odrzucając  poprzednich jej partnerów.
Swoją opinię na temat wydarzeń,  których jest świadkiem  śmiało wyraża także ciekawska i dociekliwa babcia.

Sztuka w zabawny sposób ujawnia prawdziwe oblicze biorących w niej udział bohaterów, a doskonale zagrane role sprawiają, że przedstawione perypetie są źródłem komizmu sytuacyjnego. Przewrotna intryga wyjaśnia się dopiero w  scenie finałowej, co dodatkowo angażuje uwagę widza.

Spektakl spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez publiczność , która nagrodziła artystów  gromkimi brawami. Nie pierwszy raz dowiedli oni swoich aktorskich zdolności.

W minionych latach zachwycili publiczność sztuką „Gęsi i gąski” Michała Bałuckiego i spektaklem „Pani Dulska przed sądem” Gabrieli Zapolskiej.

Ich kluczem do sukcesu jest teatralna pasja i ogromne zaangażowanie, choć jak sami żartobliwie twierdzą: „nie ma klucza do sukcesu ale są „Otwarte Drzwi”.

Są „Otwarte Drzwi” i jest Pani Teresa Klimek – instruktor Gorlickiego Centrum Kultury i jednocześnie reżyser wyżej wymienionych sztuk teatralnych, która po mistrzowsku wprowadza grupę w arkana gry aktorskiej. To wszystko sprawia, że prezentowane przez Zespół Teatralny Czterech Pokoleń spektakle cieszą się zawsze dużym powodzeniem.

Dziękując artystom po spektaklu za twórczą pracę, uśmiech i dobrą energię dyrektor GCK Janusz Zięba  gratulował im wspaniałej gry aktorskiej i zapewnił, że drzwi Gorlickiego Centrum Kultury pozostaną zawsze dla nich otwarte.

Fotorelacja – autor zdjęć: Andrzej Woźniak