Gorlickie Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

MŁODZI TWÓRCY SZOPEK NAGRODZENI

W dniu 14 grudnia br. w sali kameralnej Gorlickiego Centrum Kultury miało miejsce podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród laureatom Gorlickiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowch.

Do konkursu zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego.

Celem konkursu jest poznanie i kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia, rozbudzenie zainteresowań regionem i tradycyjną sztuką plastyczną wśród dzieci i młodzieży oraz utrwalenie idei „żłóbka betlejemskiego”.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 202 uczniów, którzy złożyli 125 prac konkursowych.

Przybyłych na uroczystość, uczniów z gorlickich i okolicznych szkół, rodziców, opiekunów i wychowawców przywitał Dyrektor GCK Pan Janusz Zięba. Szczególnie serdecznie przywitał uczestników konkursu, którym podziękował za udział i gratulował pięknych prac.

Wręczenie nagród poprzedził spektakl teatralny zrealizowany w projekcie „Senior w teatrze życia” przez Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe w Staszkówce.

Na zakończenie Dyrektor GCK złożył wszystkim świąteczne życzenia i zaprosił do zwiedzenia przygotowanej wystawy szopek.Wystawę będzie można oglądać w GCK do końca roku.

Nagrody na Gorlicki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych ufundowało Gorlickie Centrum Kultury.

Protokół – do pobrania