Dom Polsko-Słowacki

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

„MÓJ BESKID NISKI” W OBIEKTYWIE UCZNIÓW SZKÓŁ POWIATU GORLICKIEGO I BARDEJOVSKIEGO

OBRADY JURY

Dobiegła końca procedura konkursowa w międzynarodowym, fotokonkursie  pt. I Polsko-Słowacki Konkurs Fotograficzny „Mój Beskid Niski” organizowanym przez Gorlickie Centrum Kultury – Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Urząd Miejski w Gorlicach, Centrum Kultury i Turystyki – Dom Polsko-Słowacki w Bardejovie i Urząd Miasta w Bardejovie.

21 września 2011  odbyło się spotkanie komisji konkursowej, która dokonała wyboru zdjęć do nagród i na pokonkursową  wystawę.

W składzie Jury byli:

Zbigniew Podsiadło – artysta fotografik – przewodniczący Jury

Adam Gryczyński – artysta fotografik

Marcel Tribus – Dyrektor Domu Polsko Słowackiego w Bardejowie

Maria Harčarova – członek Bardejowskiego Klubu Fotograficznego

Jerzy Knot – zastępca Kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Gorlicach

Krzysztof Szadkowski – Kierownik Domu Polsko – Słowackiego w Gorlicach.

Jury I Polsko-Słowackiego Konkursu Fotograficznego „Mój Beskid Niski”  stwierdziło, że poziom nadesłanych prac był zadowalający. Szczególnie cieszy fakt udziału w konkursie uczestników znajniższej kategorii wiekowej. Komisja  z dużą satysfakcją obejrzała  i oceniła fotografię o tematyce przyrodniczo-krajobrazowej, zwraca jednak uwagę na nieliczny napływ prac ukazujących człowieka, jego życie i środowisko. Wyraża nadzieję, że w przyszłości odbędą się kolejne, równie udane edycje tej imprezy. Konkurs, odzwierciedlając polsko-słowacką współpracę na niwie kultury jest niewątpliwie przedsięwzięciem wartościowym, a jego efekty dobrze rokują na przyszłość. Ogółem w konkursie wzięło udział 56 uczestników w sumie nadesłali oni na konkurs 226 prac.

Inauguracyjny wernisaż otwierający wystawę (połączony z przyznaniem nagród dla tych nagrodzonych uczestników, którzy na niej się pojawią) odbędzie się 11 października 2011 r. w Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach, Rynek 1.

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za udział.

Data:
21 września 2011