Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

26 stycznia / 08:00
Zakończenie:
2 lutego / 17:00

MOSTY STAROSTY 2018 – WYRÓŻNIENIE DLA MARII CETNAROWSKIEJ Z ZESPOŁU RZT „POGÓRZANIE”

W  Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów odbyła się uroczysta gala wręczenia nagrody i wyróżnień Starosty Powiatu Gorlickiego „Mosty Starosty”. Intencją nagrody jest uhonorowanie wybitnych twórców i działaczy kultury żyjących i tworzących w powiecie gorlickim oraz tych, którzy z ziemią tą czują się w sposób szczególny związani i pracują na rzecz propagowania i ochrony jej dorobku kulturowego.

Z radością informujemy, że wśród wyróżnionych znalazła się Maria Cetnarowska z zespołu RZT „Pogórzanie”. Kapituła doceniła zasługi Pani Marii, którą nagrodzono „za całokształt osiągnięć twórczych w dziedzinie upowszechniania kultury pogórzańskiej”.

Maria Cetnarowska – z wykształcenia technik mechanik obróbki skrawaniem o 32-letnim stażu pracy w Fabryce Maszyn Glinik w Gorlicach. Z Boskiego daru utalentowana muzycznie, wokalnie i tanecznie Marysia. Od 50 lat jest „dobrem narodowym” Zespołu „Pogórzanie”. Zawsze zdyscyplinowana i pracowita, z wielką troską i pietyzmem podchodzi do pracy artystycznej, dbając o prawdę historyczną, w tym co zespół prezentuje na scenie. Swoim zaangażowaniem przyczynia się do wielu sukcesów krajowych i zagranicznych zespołu Pogórzanie i do jego artystycznego, stałego rozwoju.

Zwieńczeniem uroczystości był koncert laureata nagrody Most Starosty 2018 łemkowskiego zespołu folkowego „Serencza”.

Gratulujemy wszystkim laureatom.

Zdjęcia : Starostwo Powiatowe oraz Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów