20 maja 2016 00:00 — 23 maja 2016 00:00

NAGRODA DLA TEATRU EKSPERYMENTALNEGO GCK „ERGO” W 43. WADOWICKICH SPOTKANIACH TEATRALNYCH „ZGRAJA 2016”

Teatr Eksperymentalny GCK „ERGO” wziął udział w 43. Wadowickich Spotkaniach Teatralnych „Zgraja 2016” , które obywały się w Wadowickim Centrum Kultury w dniach od 20 maja do 22 maja.

W drugim dniu festiwalu Teatr „ERGO” zaprezentował spektakl pt. „Pass” przenosząc widza w świat tanecznego „fight club” oraz pięknej opowieści o dojrzewaniu i emocjach. Dynamiczne oświetlenie, współgrające z ruchami aktorów, doskonale wpisującą się w klimat przedstawienia muzyką elektroniczną, rozbudowanymi sekcjami zespołowymi opartymi na tańcu synchronicznym oraz niezwykle plastyczne duety to niewątpliwe atuty przedstawienia – wszystko to doceniła publiczność, a także Jury.

Jury przyznało nagrodę w wysokości 1000 zł oraz teatralną maskę Teatrowi Eksperymentalnemu „ERGO” z Gorlic za wysoką świadomość ruchu scenicznego i brawurową opowieść o potrzebie spotkania z drugim człowiekiem.

Do udziału w Festiwalu zgłosiło się 30 zespołów teatralnych, natomiast do finału zakwalifikowało się 12 zespołów.

Relacja

Zdjęcia udostępnione za zgodą Wadowickiego Centrum Kultury.

20 maja 2016 / 00:00
23 maja 2016 / 00:00