Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

NIE WSZYSCY ZŁODZIEJE PRZYCHODZĄ KRAŚĆ – ZWARIOWANA KOMEDIA DARIO FO W GCK

Dnia 23 czerwca br. Grupa Teatralna Kromera „DoProsta” działająca od 2008 roku przy I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kromera w Gorlicach wystawiła w GCK spektakl pt. „Nie wszyscy złodzieje przychodzą kraść” Dario Fo.

GTK „DoProsta” pragnie zaprezentować gorliczanom sztukę włoskiego noblisty Dario Fo pt. Nie wszyscy złodzieje przychodzą kraść. Ta z pozoru lekka komedia obyczajowa o zacięciu farsowym opowiada o ludzkim zakłamaniu, obłudzie i wszechobecnej hipokryzji. Wszystko rozgrywa się pewnej nocy, gdy do mieszkania bogatego i szanowanego wiceburmistrza włamuje się Złodziej – Zdzisław Kolanko zwany Chudzielcem. Złodziej traktuje swoje rzemiosło z należytą powagą, ma jednak niebywale zazdrosną i niezbyt rozgarniętą Żonę.

GTK „DoProsta” to jedyny szkolny teatr w Polsce, który gra tę sztukę legalnie. Za pośrednictwem ZAiKS-u zespól teatralny I LO zdobył we Włoszech licencję na wystawienie utworu. Premiera spektaklu odbyła się 1 kwietnia 2016 r. Do tej pory młodzi aktorzy z Kromera grali ją siedem razy.

23 czerwca zagrali:
Złodziej – Wiktor Rafa
Żona Złodzieja – Sylwia Cieniawa
Mężczyzna – Michał Augystyn
Kobieta – Natalia Gierut
Anna – Zofia Grądalska
Antoni – Łukasz Kopcza
Drugi Złodziej – Jakub Mendyka

Opracowanie muzyczne i wkonanie dekoracji: Łukasz Kopcza.
Reżyser: Piotr Popielarz.

Żródło informacji: www.terazgorlice.pl, www.facebook.com