19 marca 2010 08:00 — 27 marca 2010 17:00

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

NIEJEDNA Z JEDNĄ

WYSTAWA FOTOGRAFII MŁODYCH AMAZONEK

Wystawa „Niejedna z jedną” to akcja artystyczna młodych polskich artystek, które zdecydowały się sfotografować swoje rówieśniczki po zabiegu mastektomii, ukazując ich kobiecość, piękno i radość życia.

Ekspozycję tworzą portrety 16 młodych Amazonek  w wieku 24-34 lata, które stanęły przed obiektywem równie młodych artystek m.in. Magdaleny Gawędy, Agnieszki Kłos, Dany Puciłowskiej, Darii Filipowicz, Ewy Szymczyk, Ilony Weiss, Matyldy Pachowicz i Izabeli Lachowicz.

Pokazując piękne i niepowtarzalne akty ukazujące urodę niezwykłych modelek i piękno kobiecego ciała, ma ona na celu przywrócenie „kobiecości” kobietom, które przeszły mastektomię w oczach zdrowych kobiet. Fotografie młodych Amazonek powstały także po to, aby uświadomić młodym kobietom, że one również mogą zachorować na raka piersi i nakłonić je do odpowiedniej profilaktyki.

Wernisaż dnia 19 marca 2010 roku (piątek), godz. 17.00

Przyjechały z różnych miejsc kraju, łączy je niezwykły optymizm, radość życia, silne poczucie wspólnoty oraz fakt, że są Amazonkami.

Nie boją się głośno mówić o swoich przeżyciach a ich misją stało się uświadamianie innym kobietom, że badania profilaktyczne mogą uratować życie.

Swoje przesłanie starały się przekazać podczas wernisażu z pomocą lek. med. Zofii Szarej oraz krakowskiej aktorki Jolanty Gibas (Amazonki), która recytowała wiersze Joanny Grzelki-Kopeć z tomiku poezji pt.”Postrzępione skrzydła aniołów”.

Wystawa w Gorlicach zaistniała dzięki staraniom Maryli  Mosiejuk.

19 marca 2010 / 08:00
27 marca 2010 / 17:00