3 lutego 2018 16:00 — 7 lutego 2018 17:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

NIEZWYKŁY ŚWIAT TEATRU

W dniu 03.02.2018 r. w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury odbyły się dwa spektakle grup teatralnych działających w naszej instytucji. Pierwszy na scenie wystąpił Zespół Teatralny Czterech Pokoleń „Otwarte drzwi”, który wystawił sztukę Aleksandra Fredry pt. „Gwałtu, co się dzieje!”. Komedia Fredry ukazywała kobiety, które przejęły władzę i ustanowiły swoje rządy w miasteczku, zmuszając mężczyzn do przebieranek i wykonywania domowych obowiązków. Przedstawiony w sztuce świat był niezwykle zabawny i można ująć, że został „postawiony na głowie”. Ukazany został problem tożsamości płciowej, fabuła była przepełniona nagłymi zwrotami akcji. Następnie na scenie zaprezentowana została sztuka pt. „Bajka czasem wkracza w życie” na podstawie sztuki Ewy Kai Perkowskiej „Dziura, czyli tajemnica pewnej pracowni naukowej”. Spektakl został wykonany przez grupę teatralną „Radość Tworzenia”, którą tworzą osoby z niepełnosprawnością. Sztuka opowiadała o chłopcu, który przeniósł się w niezwykłą podróż w świat dziecięcej fantazji, która zdolna jest pokonać każdą przeszkodę. Smutne życie naukowca zmieniło się wraz z pojawieniem się baśniowych postaci. Aktorzy swoją grą i tańcem spowodowali uśmiech i radość na twarzach publiczności. Podczas spektaklu widzowie mogli poczuć się jak dzieci, przypomnieć i przenieść się z bohaterami sztuki w świat swojego dzieciństwa.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przyjść w sobotnie popołudnie do GCK i razem z nami obejrzeć spektakle wykonane w pięknym stylu przez niezwykłych ludzi, którzy mimo różnicy wieku czy niepełnosprawności z radością zaprezentowali się przed zgromadzoną publicznością.

Zespół Teatralny Czterech Pokoleń „Otwarte drzwi”

Grupa teatralna „Radość Tworzenia”

3 lutego 2018 / 16:00
7 lutego 2018 / 17:00