Gorlickie Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

NOWOROCZNA UCZTA MUZYCZNA W KRAINIE OPERY

12 stycznia 2018 r. z prawdziwym przytupem przy dźwiękach czardasza, najpiękniejszych arii, duetów i scen z oper i operetek, znanych motywów jazzowych  oraz pełnej sali rozpoczął się w Gorlickim Centrum Kultury kolejny muzyczny rok.

Usłyszeliśmy fragmenty Księżniczki Czardasza, Barona Cygańskiego, niezwykłą Carmen, która próbowała swoim wdziękiem zaczarować męską część publiczności, nie zabrakło także słynnego Va, pensiero (chóru niewolników) z opery Nabucco, a pokaz swoich muzycznych możliwości przedstawił Przemysław Winnicki, który zaczarował fortepian grając Rapsodię Węgierską.

Była to prawdziwa uczta dla melomanów. Pełna ekspresji i sugestywnej gry aktorskiej występujących na deskach sceny artystów, którzy byli na tyle przekonujący, że naprawdę trzeba było się mocno postarać było nie dać się ponieść towarzyszącej występowi karnawałowej atmosferze okraszonej szczyptą humoru i spontanicznej zabawy.

Duża w tym zasługa bohaterów wieczoru Grupy Operowej Sonori Ensemble, którą tworzą artyści z Berlina, Pragi, Krakowa i Wrocławia. To oni a dokładniej czarujące sopranistki, uwodzicielski baryton oraz towarzyszący im fortepian o prawdziwie symfonicznym brzmieniu przeniosło nas widzów i słuchaczy tego wysublimowanego spektaklu w klimat wystawnych XIX wiecznych sal balowych Wiednia, Barcelony czy Paryża.

Wieczór nie mógł się zakończyć inaczej niż owacją na stojąco. Dziękujemy za piękny wieczór z niepowtarzalną ucztą muzyczną w krainie opery.