Dom Polsko-Słowacki

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

OBRADY JURY II POLSKO-SŁOWACKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „MÓJ BESKID NISKI”

Dobiegła końca procedura konkursowa w międzynarodowym II Polsko-Słowackim Konkursie Fotograficznym „Mój Beskid Niski” organizowanym przez Gorlickie Centrum Kultury – Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Urząd Miejski w Gorlicach, Centrum Kultury i Turystyki – Dom Polsko-Słowacki w Bardejovie i Urząd Miasta w Bardejovie.

W dniu 24 października 2012 r. odbyło się spotkanie komisji konkursowej, która dokonała wyboru zdjęć do nagród i na pokonkursową wystawę.

W składzie jury znaleźli się:

Zbigniew Podsiadło – artysta fotografik, prezes Okręgu Górskiego ZPAF-u

Adam Gryczyński – artysta fotografik, kierownik działu fotograficzno-filmowego w Nowohuckim Centrum Kultury, Członek rzeczywisty (AFRP) Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej

Marcel Tribus – Dyrektor Domu Polsko-Słowackiego w Bardejovie

Jerzy Knot – zastępca Kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Gorlicach

Krzysztof Szadkowski – Kierownik Domu Polsko-Słowackiego w Gorlicach.

Jak wielkim powodzeniem wśród dzieci i młodzieży fotografujących cieszy się ten konkurs, świadczy liczba 431 prac nadesłanych przez 140 autorów uczęszczających do 22 polskich i słowackich szkół.

Inauguracyjny wernisaż otwierający wystawę połączony z przyznaniem nagród odbędzie się 7 listopada 2012 o godz. 12.00 w Domu Polsko-Słowackim, Rynek 1.

Data:
24 października 2012