Rozpoczęcie:
25 maja / 16:00
Koszt:

OBRAZ WSPÓŁCZESNOŚCI W MALARSTWIE BOGDANA GORCZYCY

WERNISAŻ WYSTAWY „UCIECZKA Z RAJU”

Wrażliwość to cecha, która artystom zawsze pozwalała dostrzec i zrozumieć więcej. Wnikliwym obserwatorem współczesnej rzeczywistości jest także Bogdan Gorczyca. W swojej twórczości mówi o świecie, gdzie „Prawda, półprawda, nieprawda” to tylko puzzle jednej układanki, które można dowolnie dopasowywać, a upragnionym rajem jest nabywanie kolejnych coraz to nowszych i lepszych rzeczy. Ostrzega przed zagrożeniami współczesności, przed „Mistyfikatorami”, którzy dla swojej korzyści narzucają nam jedynie słuszny sposób myślenia kreując świat pełen ograniczeń. W jego pracach uwagę zwraca także barwa. Przedstawiony na wystawie w Domu Polsko-Słowackim „Ostracyzm” przytłacza czernią, „Hipokryzja” pokazuje maskę i białe rękawiczki, wśród ponad 30 obrazów pojawia się też jednak wyraziście różowa „Nadzieja”. Jak mówi sam autor wystarczy uciec z narzucanego nam „raju”, ponieważ ucieczka to wolność a wolność to prawda.

Na ekspozycję „Ucieczka z raju” zapraszamy do 24 maja.