28 marca 2019 08:00 — 30 kwietnia 2019 16:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

„ODYSEJA ŁEMKOWSKA”-PROJEKT GORLICKIEGO CENTRUM KULTURY DOFINANSOWANY!

Z przyjemnością informujemy, iż Gorlickie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Odyseja Łemkowska” w kwocie 59 940 zł.

„Odyseja Łemkowska” to innowacyjny projekt teatralny z pogranicza działań artystycznych i społecznych, angażujący społeczność lokalną, poświęcony kulturze Łemków będących jedną z czterech mniejszości etnicznych w Polsce. W projekcie wezmą udział profesjonalni artyści oraz mieszkańcy Gorlic i okolic (w tym reprezentanci mniejszości łemkowskiej). Wszyscy razem będą badać pamięć dotyczącą Łemków, zarówno ich legend i podań, jak i doświadczenia akcji przesiedleńczych i wykluczenia. W trakcie wspólnej pracy stworzą oni spektakl teatralny, łączący na jednej scenie zawodowych aktorów oraz chór złożony z przedstawicieli społeczności lokalnej. Elementem projektu będą działania multimedialne oraz stworzenie wirtualnego Archiwum Historii Mówionej Łemków.

Elementy składowe zadania:

1. Przygotowania organizacyjne do realizacji projektu
  2. Rekrutacja uczestników projektu spośród lokalnej społeczności
  3. Praca nad scenariuszem ze społecznością lokalną
  4. Prezentacja pierwszego etapu pracy
  5. Instalacja „Pamięć”
  6. Dalsza praca nad scenariuszem
  7. Próba otwarta
  8. Próby sceniczne i muzyczne
  9. Prezentacja spektaklu wraz ze streamingiem
  10. Zakończenie projektu i upublicznienie nagrania ze spektaklu

Projekt będzie realizowany od 1 kwietnia 2019 do 18 sierpnia 2019.

28 marca 2019 / 08:00
30 kwietnia 2019 / 16:00