Świetlica „SOKÓŁ

Telefon:

OFERTA ZAJĘĆ W ŚWIETLICY OSIEDLOWEJ „SOKÓŁ” PRZY UL. DUKIELSKIEJ 73

Zajęcia fitness

Świetlica osiedlowa Gorlickiego Centrum Kultury przy ul. Dukielskiej 73 zaprasza na zajęcia fitness w każdy poniedziałek i  środę w godzinach 18:00-19:00.

Zajęcia prowadzi certyfikowana instruktor fitness z licznymi szkoleniami oraz przebytymi konwencjami w dziedzinie fitness – Ewelina  Kogut.

Zajęcia są różnorodne. Począwszy od tradycyjnego BPU po treningi siłowe z wykorzystaniem taśm oraz ciężarków jak również stretching powięziowy z użyciem piłeczek i rollerów. Odbywają się też trochę zapomniane Body Ball oraz bardziej wymagające zajęcia tabaty czy treningi stacyjne z wykorzystaniem różnorodnych sprzętów fitness. Nowością w tym sezonie będzie trening funkcjonalny oparty na wykorzystaniu ciężaru ciała,  mobilności,  stabilizacji, wytrzymałości oraz siłę własnych mięśni także tych głębokich.

Cena za zajęcia:

• karnet (8 zajęć) – 60 zł
  • mini karnet (4 zajęcia) – 40 zł
  • wejście pojedyncze (1 zajęcia) – 12 zł

Zapisy telefonicznie pod nr 18 35 312 19 lub osobiście w świetlicy przed zajęciami.

Zajęcia taneczne z elementami baletu

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-8 lat odbywać się będą raz w tygodniu we wtorek od godz. 16:00 – 16:45.

Zajęcia prowadzi Aleksandra Niemiec, instruktor tańca oraz nowoczesnych form gimnastyki i fitness. Założycielka Akademii Tańca „Impuls”, pomysłodawca oraz organizator Międzywojewódzkiego Festiwalu Tańca „Roztańczona Szkoła”. Wykorzystując swoje doświadczenia prowadzi zajęcia baletowe z dziećmi i młodzieżą według autorskiego programu. Praca z dziećmi, obejmuje naukę pozycji nóg w tańcu klasycznym, zasady prowadzenia rąk, poznawanie ćwiczeń baletowych i wykorzystywanie ich w choreografiach tanecznych.

Zabawy taneczne przeplatane są nauką baletowego pas. Zajęcia te kształtują piękną sylwetkę, zwiększają gibkość ciała i usprawniają fizycznie dzieci. Wykorzystywanie do lekcji muzyki klasycznej i jej interpretacja taneczna, kształtuje artystyczną wrażliwość najmłodszych.

Zapisy telefonicznie pod nr 18 35 312 19 lub osobiście w świetlicy w godzinach otwarcia od 12.00 do 20.00.

Opłata za zajęcia 45 minutowe raz w tygodniu 30 zł/miesięcznie.
Planowane rozpoczęcie zajęć – 2 października (wtorek)  o godz. 16.00

Zajęcia – gry zabawy ruchowe dla dzieci (korekcja wad postawy)

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat odbywać się będą raz w tygodniu w piątek od godz. 17:00 – 17:45.

Zajęcia prowadzi Ewelina Kogut, jako paroletnia instruktor fitness zdecydowała poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności dotyczące Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej na szkoleniu organizowanym przez REHA-FIT Studio Ruchu Rehabilitacji i Pilates w Gliwicach.

Gimnastyka korekcyjna jest jedną z najważniejszych metod zapobiegania i leczenia wad postawy. Specjalnie dobrane ćwiczenia mają bezpośredni wpływ na korekcję postawy: zwiększenie siły mięśni, wytworzenie nawyku utrzymywania prawidłowej postawy ciała. Pośrednio wpływają, również na wydolność i sprawność organizmu. Korektywa obejmuje zestaw ćwiczeń zwiększający siłę mięśni brzucha, grzbietu oraz prostowników nóg, ćwiczenia z aktywnego strechingu.

W związku z powyższymi argumentami zapraszamy dzieci do aktywnego spędzenia czasu,  poprzez zabawy ruchowe z naciskiem na korekcje wad postawy.

Opłata za zajęcia 45 minutowe raz w tygodniu 30 zł/miesięcznie.
Planowane rozpoczęcie zajęć – 5 października (piątek) o godz. 17:00

Zapraszamy!