Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska
Wstęp wolny!

OTWARTA PRÓBA TEATRALNA TEATRU EKSPERYMENTALNEGO GCK „ERGO”

W dniach od 20 do 22 października br. w Regionalnym Centrum Kultury Pogranicza w Krośnie odbędzie się 12 INNY Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych. Miło nam poinformować, że do udziału w festiwalu zakwalifikował się Teatr Eksperymentalny GCK „ERGO”, który zaprezentuje zgromadzonej publiczności spektakl pt.: „PASS” w reżyserii  Jakuba Kruczka. Scenariusz do ww. sztuki ułożyli członkowie zespołu na bazie własnych obserwacji życia, stylów komunikacji i relacji międzyludzkich. W ten sposób powstała opowieść o miłości, namiętności, pragnieniach, zagubieniu i wewnętrznym niepokoju. Opowieść skłaniająca do refleksji, przedstawiająca świat widziany oczami młodych ludzi. Sztuka zostanie wystawiona w zmienionym składzie osobowym, grupę ERGO zasilą członkinie powstałej we wrześniu br. Grupy Teatralnej GCK „IGNIS”.

Z tej okazji zapraszamy na otwartą próbę teatralną Teatru Eksperymentalnego GCK „ERGO”, która odbędzie się na scenie Gorlickiego Centrum Kultury w dniu 16 października br. (niedziela) o godz. 15.00.

Wystąpią:
Aleksandra Baran
Ewa Brudziewska
Gabriela Bodziony
Paulina Burkot
Eryk Dyląg
Natalia Guzik
Mirella Jurkowska
Jacek Leśniak
Damian Majewski
Oliwia Przybyłowicz
Magdalena Rąpała
Wiktoria Stelmach
Sabina Świątek
Eryk Zawiślak
Adrian Zimowski

Teatr Eksperymentalny GCK „ERGO” powstał w 2011 roku. Wywodzi się z Teatru Eksperymentalnego GCK „SHADE” opiekunem grupy jest Barbara Fugiel – instruktor teatralny GCK. Grupa tworzy spektakle teatru ulicznego, widowiska fireshow, happeningi, a także spektakle sceniczne, na swoim koncie ma wiele występów. W maju br. grupa wzięła udział w 43 Wadowickich Spotkaniach Teatralnych „Zgraja 2016?, które obywały się w Wadowickim Centrum Kultury zdobywając nagrodę oraz teatralną maskę „za wysoką świadomość ruchu scenicznego i brawurową opowieść o potrzebie spotkania z drugim człowiekiem?.

Wstęp wolny!

Fotorelacja z otwartej próby teatru eksperymentalnego „ERGO”

Autor zdjęć – Bartłomiej Knapik

Data: