3 marca 2017 19:00 — 8 marca 2017 19:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

PARYSKI ROMANS – RELACJA

W piątkowy wieczór 3 marca salę teatralną Gorlickiego Centrum Kultury wypełniła publiczność, która przybyła na widowisko operetkowe zatytułowane „Paryski romans”.

Wspólnie śledziliśmy miłosne perypetie bohaterów z Placu Pigalle, którzy pięknym śpiewem, tańcem i zabawnymi tekstami wprowadzili nas w klimat paryskiego świata artystycznego.

Główni bohaterowie spektaklu Antonina i Edwin – polscy śpiewacy- trafiają do Paryża i mają okazję poznać najbardziej barwne strony miasta oraz spełnić swoje marzenia, choć nieprzewidywalne sytuacje i ciągłe zwroty akcji widowiska wciąż stają im na drodze.

Postać Pola stała się ogniwem łączącym widzów z aktorami, prowadził on pełną humoru i mądrości życiowych interakcję, dzięki czemu spektakl stał się ogromna dawką dowcipu, wzruszeń i zachwytu.

Treść tej operetki to przegląd największych „hitów” operetkowych i klasycznych przebojów takich jak „Wilia”, „O Sole Mio” czy „Kocham Paryż”, które mimo że wzięte z różnych przedstawień, składały się w jednolitą i jakże zabawną całość.Przedstawiony obraz stolicy operetki przyciągał, zachwycał i hipnotyzował barwnymi kostiumami, niezwykłymi głosami oraz mistrzowską choreografią  w wykonaniu mistrzów tanga, salsy, paso doble, mambo, a także klasycznego straussowskiego walca.

Spektakl był wspaniałą dwugodzinną zabawą, która przypadła do gustu całej publiczności. Nie musimy dodawać, że wszyscy opuszczali salę z uśmiechem na ustach.

Fotorelacja – autor zdjęć Jacenty Spyra – portal Halogorlice

3 marca 2017 / 19:00