Dom Polsko-Słowacki

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

PIĘKNO WSPÓLNEJ KRAINY: POŁUDNIOWA MAŁOPOLSKA I PÓŁNOCNA SŁOWACJA W FOTOGRAFII – CZ. 2

WYSTAWA FOTOGRAFII KAMILA BAŃKOWSKIEGO

23 października 2012 r. odbył się wernisaż otwierający wystawę Kamila Bańkowskiego. Artysta już po raz czwarty zagościł w Domu Polsko-Słowackim im. Dušana Jurkoviča. Tym razem jego fotografie przedstawiały nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy ale również architekturę południowej Polski i północnej Słowacji – wnętrza kościołów i cerkwi. Fotograf zdradził także kilka sekretów dotyczących aspektów technicznych tworzenia zdjęć, natomiast podczas multimedialnej prezentacji zadał interesującą zagadkę, z którą bez trudu poradzili sobie goście wernisażu. Wystawę można zobaczyć do 3 listopada br.

Kamil Bańkowski – jest rodowitym sądeczaninem. Fotografuje od siedmiu lat a tematem dominującym w jego pracach jest krajobraz i architektura. W szczególności stara się utrwalać unikalne, wręcz magiczne momenty, które spotyka w ukochanych rejonach na Sądecczyźnie, w południowej Polsce i na Słowacji. Nawet dobrze znane miejsca próbuje pokazać w inny, nietradycyjny sposób. Na zdjęciach, które prezentuje dominują piękne krajobrazy przedstawione w ciekawym świetle, wschody i zachody słońca, mgły, promienie światła.

Data:
23 października 2012