Plac Zabaw Osiedla Górnego
Gorlice, Małopolskie
Wstęp wolny!

PIKNIK OSIEDLOWY Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA DZIECKA

W niedzielne popołudnie 29 maja  na placu zabaw Osiedla Górnego w Gorlicach odbył się piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Wydarzenie zorganizował: Zarząd Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gorlicach oraz Osiedlowe Koło TPD przy ul. Wyszyńskiego wspólnie z Radą Osiedla nr 9 i Gorlickim Centrum Kultury – Świetlicą Osiedlową GCK przy ul. Wyszyńskiego 35.

Organizatorzy przygotowali różnorodne atrakcje dla dzieci z okazji ich święta. Dzieci uczestniczyły w  konkursach plastycznych i sprawnościowych prowadzonych przez p. Katarzynę Dyczko z GCK i Ryszarda Szarowicza, bawiły się przy muzyce grającego na żywo zespołu Mirka i Patryk. Za udział w konkursie każdy otrzymał nagrodę. W radosną atmosferę wszystkich uczestników wprowadziły występy dzieci z Niepublicznego Przedszkola TPD ,,Chatka Misia Uszatka”. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu znamienitych gości, przedstawicieli władz miejskich, na czele z Burmistrzem Rafałem Kuklą i p. Prezes TPD Stanisławą Bąk, którzy ciepłymi słowami przywitali dzieci i życzyli wspaniałej zabawy. Specjalną odznakę Przyjaciel Dziecka otrzymała p. Halina Trybus.

Organizatorzy, dzięki wsparciu wielu sponsorów, postarali się aby wszystkie dzieci poczuły się w tym dniu wyjątkowo. Ogromną popularnością cieszył się pawilon Nadleśnictwa Gorlice, które przygotowało i zorganizowało mnóstwo zabaw i konkursów z nagrodami takie jak: leśne koło fortuny, puzzle dla najmłodszych jak i starszych dzieci, terenową grę planszową. Zaproszona przez Nadleśnictwo grupa harcerzy aktywnie uczestniczyła w organizowaniu rozrywek.

Wśród sponsorów należy wymienić też ANMAR, który dochód ze sprzedaży losów w loterii fantowej przeznaczy na pokrycie części kosztów Zabawy. Na liście sponsorów znajdują się również: Joanna Bubak, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Urząd Miejski w Gorlicach, BUDIMET, SKOK Kwiatkowskiego, TR Ubezpieczenia, Uzdrowisko Wysowa, Sklep Lider Market 11-go Listopada, NOVITUS Systemy Sprzedaży, Wojewódzki Urząd Pracy, Pracownia Komputerowa PELG, Hurtownia SARA, Sklep ZACISZEK ul. Wyszyńskiego 35, Piekarnia WERONICA – p. Janusz Pietrucha.

Dzięki nim i pięknej pogodzie dzieci miały okazje otrzymać kiełbaski z grilla przygotowane przez Stanisława Durana, były przygotowane słodycze, lody oraz nagrody.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniałą wspólną zabawę !

Data:
29 maja 2016