25 października 2019 08:00 — 16 listopada 2019 19:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

PIOTR NOWAK BAND

Gorlickie Centrum Kultury ma zaszczyt zaprosić na koncert grupy Piotr Nowak Band, który odbędzie się 16 listopada 2019, o godzinie 19:00, w sali widowiskowej GCK.

Bilety w cenie 30 zł dostępne w sekretariacie Gorlickiego Centrum Kultury (pn-pt 8:30-15:30) oraz na portalu www.biletyna.pl.

Piotr Nowak, basista legendarnych grup Blackout i Breakout, po latach przerwy powrócił na scenę muzyczną. Piotr Nowak Band to młoda formacja, której muzycy zapoznali się w studiu im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów gdzie 4 marca 2015 roku odbywał się koncert z okazji rocznicy śmierci Tadeusza Nalepy (twórcy formacji Blackout i Breakout, kompozytora, gitarzysty, harmonikarza, wokalisty, autora tekstów). Wtedy to uwagę Roberta Bartusika, Sebastiana Stachurskiego oraz Wojciecha Kwiecińskiego zwrócił głos Piotra Nowaka, który również brał udział w tym koncercie. Muzycy nawiązali współpracę, a jej efektem jest tytułowy utwór z ich pierwszej płyty „Pamięć”, poświęcony Tadeuszowi Nalepie. Autorem tekstu jest Arkadiusz Zawiliński, a autorem muzyki Robert Bartusik. Utwór zyskał dobre opinie i zainteresowanie słuchaczy przynosząc grupie popularność.

W skład zespołu Piotr Nowak Band wchodzą: Piotr Nowak (wokal, gitara basowa), Robert Bartusik (perkusja), Marcin Dyś (piano), Wojciech Kwieciński (gitara basowa) oraz Sebastian Stachurski (gitary).

Koncert poprowadzi red. Jan Chojnacki, dziennikarz muzyczny, popularyzator i miłośnik bluesa, autor książki „Blues z kapustą”.

Na scenie Gorlickiego Centrum Kultury zostaną zaprezentowane utwory z wydanego w 2019 roku albumu Piotr Nowak Live. Został na nim zarejestrowany „na żywo” i bez poprawek koncert w Studiu im. Budki Suflera Polskiego Radia Lublin. Usłyszymy również dwa utwory z repertuaru zespołu Blackout.

Płytę z autografami muzyków, a także książkę red. Jana Chojnackiego nabyć będzie można bezpośrednio po koncercie.

Serdecznie zapraszamy!

25 października 2019 / 08:00