Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

zł30

PIOTR NOWAK BAND

KONCERT I PROMOCJA NOWEJ PŁYTY

W dniu 19 marca br. w Gorlickim Centrum Kultury odbył się koncert zespołu Piotr Nowak Band, z udziałem Piotra Nowaka, basisty legendarnych grup Blackout i Breakout, który po latach przerwy powrócił na scenę muzyczną. Piotr Nowak Band to młoda formacja, której muzycy zapoznali się w studiu im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów gdzie 4 marca 2015 roku odbywał się koncert z okazji rocznicy śmierci Tadeusza Nalepy (twórcy formacji Blackout i Breakout, kompozytora, gitarzysty, harmonikarza, wokalisty, autora tekstów). Wtedy to uwagę Roberta Bartusika, Sebastiana Stachurskiego oraz Wojciecha Kwiecińskiego zwrócił głos Piotra Nowaka, który również brał udział w tym koncercie. Muzycy nawiązali współpracę. Jej efektem jest tytułowy utwór z ich pierwszej płyty „Pamięć”, poświęcony Tadeuszowi Nalepie. Autorem tekstu jest Arkadiusz Zawiliński, a autorem muzyki Robert Bartusik. Utwór zyskał dobre opinie i zainteresowanie słuchaczy przynosząc grupie popularność. W skład zespołu Piotr Nowak Band wchodzą: Piotr Nowak (wokal, gitara basowa), Robert Bartusik (perkusja), Marcin Dyś (piano), Wojciech Kwieciński (gitara basowa) oraz Sebastian Stachurski (gitary).

Po 50-u latach na scenie Gorlickiego Centrum Kultury mieliśmy okazję ponownie gościć Piotra Nowaka, artystę dużego formatu, gorliczanina z pochodzenia, który wystąpił ze swoim zespołem. Trwający blisko dwie godziny koncert promował pierwszą wspólną płytę formacji zatytułowaną „Pamięć” (premiera płyty odbyła się 1 lutego br.). Muzycy zaprezentowali przed licznie zgromadzoną publicznością utwory autorstwa: Tadeusza Nalepy, Roberta Bartusika (pomysłodawcy nazwy zespołu oraz autora większości utworów na płycie zespołu Piotr Nowak Band), Sebastiana Stachurskiego, Arkadiusza Zawilińskiego, Andrzeja Soleckiego. Usłyszeliśmy utwory: „Pozwól mi”, „Droga”, „Gdzie są moi przyjaciele”, „Oni zaraz przyjdą tu”, „To co mam”, „Moja magic woman”, „Bądź tu”, „O jedną wódkę za daleko”, „Na wysoką wchodzę górę”, „Puste słowa”, „Dbaj o miłość”, „Modlitwa”, „Dziewczyna moja”, „Za parę groszy” oraz „Pamięć”.

Bluesowe brzmienie zespołu, wyraźne dźwięki poszczególnych instrumentów muzycznych, silny, refleksyjny głos wokalisty pozwoliły nam mile spędzić sobotni wieczór.

Po koncercie odbyła się sprzedaż płyt zespołu, można było uzyskać również autograf muzyków.

Piotr Nowak Band - Pamięć

Video z koncertu w Regionalnej Telewizji Gorlickiej Rtvg.pl