Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

PIOTR NOWAK NEXT – RELACJA

21 kwietnia na scenie Gorlickiego Centrum Kultury wystąpił Piotr Nowak z zespołem Portal Blues. Koncert był zwieńczeniem dorobku pracy muzyków promującym najnowszą płytę zatytułowaną „Mój wiek moja sprawa”.

To już druga płyta Piotra Nowaka i zespołu Portal Blues. Nowy album to hołd złożony przez muzyków Tadeuszowi Nalepie w 10 rocznicę jego śmierci, stąd osiem kompozycji Tadeusza, a tylko dwa utwory premierowe.

Trzy z nich to utwory z repertuaru zespołu Blackout, zostały nagrane w maju i wrześniu 1967 r., a śpiewał je właśnie Tadeusz Nalepa: „Nic mi więcej nie trzeba”, „Jej nie ma tu” i „Przyjmij słońce z moich rąk”. Studyjne wersje zabrzmiały 1 -szy raz na płycie po 50-ciu latach. Dwa utwory są z repertuaru zespołu Breakout oraz trzy z solowej działalności T. Nalepy.

Te pięć zespół wykonał podczas  koncertu, a zróżnicowana wiekowo publiczność przyjeła je gorąco. „Nie dziwota przecie – wszak lepszych nie znajdziecie”. Dwa premierowe to tytułowy „Mój wiek moja sprawa”- kompozycja Roberta i „Pozostał nocny bar”- kompozycja Sebastiana.

Druga płyta to krążek Jubileuszowy – bowiem 4 marca 2015 r. urodziła się współpraca pokoleń Piotr Nowak i Portal Blues. Dwa lata działalności, to jubileusz skromny, lecz pamiętać należy o 2-ch płytach, których utwory przyjmowane są  z aplauzem i bisami – a to już jest coś!

Skład niezmienny: Piotr Nowak (vocal), Sebastian Stachurski (gitara), Marcin Dyś (klawisze), Wojciech Kwieciński (bas), Robert Bartusik (perkusja).

Fotorelacje:

Portal Halogorlice

Portal Gorlice24.pl

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Logo_Malopolska_V_CMYK

Data: