Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

PIOTR NOWAK NEXT

Serdecznie zapraszamy do Gorlickiego Centrum Kultury 21 kwietnia br. na godz. 19.00  na koncert Piotra Nowaka promujący najnowszą płytę zatytułowaną „Mój wiek moja sprawa”.

„Mój wiek moja sprawa” to tytuł 2 -giej płyty Piotra Nowaka i zespołu Portal Blues. Nowy album to hołd złożony przez muzyków Tadeuszowi Nalepie w 10 rocznicę jego śmierci, stąd osiem kompozycji Tadeusza, a tylko dwa utwory premierowe.

Trzy z nich to utwory z repertuaru zespołu Blackout, zostały nagrane w maju i wrześniu 1967 r., a śpiewał je właśnie Tadeusz Nalepa: „Nic mi więcej nie trzeba”, „Jej nie ma tu” i „Przyjmij słońce z moich rąk”. Studyjne wersje zabrzmią 1 -szy raz na płycie po 50-ciu latach. Dwa utwory są z repertuaru zespołu Breakout oraz trzy z solowej działalności T. Nalepy.

Te pięć zespół wykonuje podczas swoich koncertów, a zróżnicowana wiekowo publiczność przyjmuje je gorąco. „Nie dziwota przecie – wszak lepszych nie znajdziecie”. Dwa premierowe to tytułowy „Mój wiek moja sprawa”- kompozycja Roberta i „Pozostał nocny bar”- kompozycja Sebastiana.

Druga płyta to krążek Jubileuszowy – bowiem 4 marca 2015 r. urodziła się współpraca pokoleń Piotr Nowak i Portal Blues. Dwa lata działalności, to jubileusz skromny, lecz pamiętać należy o 2-ch płytach i licznych koncertach przyjmowanych z aplauzem i bisami – a to już jest coś!

Pamiętajmy, że Piotr Nowak i Portal Blues to prawdziwy rarytasik muzyczny o blusowych korzeniach.

Skład niezmienny: Piotr Nowak (vocal), Sebastian Stachurski (gitara), Marcin Dyś (klawisze), Wojciech Kwieciński (bas), Robert Bartusik (perkusja).

Bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie GCK.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Zapraszamy!

Logo_Malopolska_V_CMYK