13 października 2017 19:00 — 19 października 2017 17:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

PIOTR POLK I PIOTR SZWEDES WYSTĄPILI NA SCENIE GCK W SPEKTAKLU „PÓŁ NA PÓŁ”

W piątkowy wieczór w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury odbył się spektakl „Pół na pół” w reżyserii Wojciecha Malajkata w gwiazdorskiej obsadzie: Piotra Szwedesa i Piotra Polka.

To przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki. Właściwie „Matka jest tylko jedna, to czasem o jedną za dużo” – Robert i Dominik zupełnie serio rozważają na ten temat. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki. żyje ich matka.

Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki i spadek po staruszce, który wypadałoby przecież podzielić sprawiedliwie „pół na pół”. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo. śmieszny.

Błyskotliwe i zabawne dialogi, nieprzewidywalne zwroty akcji,wyraziście nakreślone postacie, piętrowe kłamstwa, świetna gra aktorska i niezwykła scenografia sprawiły, że publiczność dała się porwać w ich teatralny świat, czego dowodem były owacje na stojąco.

Tego jesiennego wieczoru GCK tętniło dawką dobrego humoru, kto nie miał okazji tego zobaczyć niech żałuje.

Zdjęcia: Elwira Latasiewicz, GCK

Zdjęcia: Sławomir Tokarski, Portal Halogorlice.info