24 maja 2018 08:00 — 30 maja 2018 17:00

PLENER MALARSKI DLA LAUREATÓW KONKURSU „4 STRONY FOLKLORU”

Dnia 24 maja 2018 na terenie Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. prof. R. Reinfussa w Szymbarku, odbył się plener malarski, na który zostali zaproszeni zwycięzcy konkursu plastycznego „4 Strony Folkloru”. Była to pierwsza edycja konkursu, który skierowany był do dzieci i młodzieży z terenu Miasta Gorlice oraz Powiatu Gorlickiego, w szczególności uczniów miejskich i powiatowych placówek edukacyjnych.

Plener był dla niektórych uczestników pierwszym tego rodzaju doświadczeniem, jednak szybko odnaleźli się w nowej sytuacji i pracowali z ogromnym zapałem. Laureaci mieli do dyspozycji wszelkie potrzebne materiały, które jako organizator zapewniło Gorlickie Centrum Kultury. Powstało wiele ciekawych prac, a uwaga malujących głównie skupiła się na zabudowaniach skansenu i okolicznych pejzażach. Efekty kilkugodzinnej twórczości będzie można oglądać już niebawem podczas wystawy poplenerowej w budynku Gorlickiego Centrum Kultury.

Bardzo dziękujemy wszystkim opiekunom grup za współpracę, a uczestnikom za twórczy i aktywny udział w plenerze.

Szczególne podziękowania dla wszystkich pracowników skansenu składamy na ręce kierownika oddziału Pana mgr Michała Liany, za serdeczne przyjęcie naszej grupy i wszelką pomoc, na którą cały czas mogliśmy liczyć.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia i udziału w kolejnych edycjach konkursu.

24 maja 2018 / 08:00
30 maja 2018 / 17:00