Gorlickie Centrum Kultury

Telefon:

POCIĄG DO TEATRU 2020

WYDARZENIE ODWOŁANE

Gorlickie Centrum Kultury na wieczór teatralny w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru w Gorlickim Centrum Kultury, który będzie miał miejsce 28 marca 2019.

To już czwarta edycja „Pociągu do Teatru”, w roku ubiegłym zabraliśmy Państwa w egzotyczną podróż do barwnego i różnorodnego Bollywood, a relację z tego wydarzenia można zobaczyć TUTAJ

Tegoroczna 4. edycja przyniesie nam 4 różnorodne spektakle, w tym roku do świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru zaprosimy również najmłodszych, od 4 roku życia.

Oto plan naszej podróży po świecie teatru:

15:00 „WYSTARCZY BYĆ”, Teatr Maska (Rzeszów), Bilety: 10 zł, LINK DO BILETÓW

18:00 „DEADLINE”, Monika Babula, Hanna Konarowska, Agnieszka Przepiórska (Warszawa), Bilety: 20 zł,LINK DO BILETÓW

19:30 „O SZKODLIWOŚCI TYTONIU”, Teatr Władza – Łukasz Matuszek (Cieszyn), Bilety 10 zł, LINK DO BILETÓW

20:30 „WARIAT I ZAKONNICA”, Studio Sztuki Bogusława Słupczyńskiego, Bilety 20 zł, LINK DO BILETÓW

O spektaklach:

15:00 „WYSTARCZY BYĆ”

Spektakl w wykonaniu Teatru Maska z Rzeszowa, dla widzów od 4 r.ż., na podstawie książki „Nie każdy umiał się przewrócić” Toona Tellegena.

„Wystarczy być” to przede wszystkim bajka o przyjaźni – takiej po prostu – bezinteresownej – takiej, która jest i niczego nie oczekuje w zamian. Ale nie tylko. Również o sile wyobraźni, która potrafi zmieniać rzeczywistość. Bohaterowie „Wystarczy być” wykorzystują tę siłę, by tworzyć własny, bajkowy świat (czasami kolorowy i piękny, a czasem, gdy wyobraźnia nie chce się słuchać właściciela- szary).

Urocze postaci – Wiewiórka, Mrówka, Słoń próbują zmierzyć się ze swoimi pragnieniami i dowiedzieć się, co w ich życiu jest najważniejsze, i co im daje radość. Wszystko to podane jest w sympatyczny, lekko filozoficzny – jak przystało na bajki Toona Tellegena – sposób.

adaptacja, teksty piosenek, reżyseria: Radosław Kasiukiewicz
scenografia: Michał Dracz
muzyka: Grzegorz Mazoń
asystent reżysera: Bogusław Michałek
obsada: Joanna Pruś (gościnnie)*/Anna Kukułowicz*, Robert Luszowski, Bogusław Michałek, Andrzej Piecuch

*rola dublowana

• Dla widzów od 4 roku życia
  • Czas trwania: 50 minut
  • Bilety: 10 zł
  • Bezpośredni link do biletów TUTAJ.

18:00 „DEADLINE”

Występują: Monika Babula, Hanna Konarowska, Agnieszka Przepiórska (Warszawa)

Po latach zarzynania się w korporacjach mają już dość. Liczą na to, że seminarium medytacyjne w oddalonym ośrodku, pomoże im odzyskać równowagę i spokój. Gwarancją sukcesu ma być osoba prowadzącego – legendarny guru naprostował już niejedną skrzywioną korpoduszę. Pati, Daria i Ewa mają za sobą imponującą drogę w korporacyjnej karierze. Drogę usłaną różami. Trupami rywalek i rywali. Kiedy wydaje się, że połączy je przyjaźń… Sekret, który powinien pozostać sekretem. Wina, o której nie powinno się zapomnieć. Kara, która musi nastąpić.

tekst: Maciej Łubieński

reżyseria: Agata Biziuk

scenografia: Paweł Brajczewski

muzyka: Wiktor Stokowski

występują: Monika Babula, Hanna Konarowska, Agnieszka Przepiórska

głos guru: Wojciech Mann

• Dla widzów od 16 roku życia
  • Bilety: 20 zł
  • Bezpośredni link do biletów TUTAJ

19:30 „O SZKODLIWOŚCI PALENIA”

Występuje: Łukasz Matuszek – Teatr WŁADZA (Cieszyn)
Czy oschły, naukowy wykład o szkodliwości tytoniu może przerodzić się w osobistą katastrofę bohatera. Naukowiec samouk od lat pałający się naukami przyrodniczymi konfrontuję swe życiowe zainteresowania z rodziną. Żoną i córkami. Żonę ma jedną, córek prawdopodobnie sześć. Ale wróćmy do tematu: Tytoń to przede wszystkim roślina. Roślina jak wszystkie inne. Ale gdyby wsadzić muchę do tabakierki to co się z nią stanie? Co kryje się w jej wnętrzu, że staje się toksyczna? A żona, co w niej się kryję, że staje się kłótliwa, skąpa i nieznośna?
Spotkanie bohatera z odbiorcą staje się pretekstem do dosłownego wylania przed nim żalów i skarg pod adresem życia, które wiedzie, gdzieś w prowincjonalnym miasteczku. I dlaczego wygląda jak wygląda, dlaczego jest nieszczęśliwy i dlaczego się na ten los godzi?
  • Czas trwania: 25 minut
  • Bilety: 10 zł
  • Bezpośredni link do biletów TUTAJ
20:30 „WARIAT I ZAKONNICA”
Spektakl na motywach dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza, w wykonaniu Studia Sztuki Bogusława Słupczyńskiego (Cieszyn).

Spektakl powstał w 2016 roku w ramach Studia Sztuki Bogusława Słupczyńskiego.

Była to praca dyplomowa adeptów Studia Sztuki. Dziś, ówcześni adepci tworzą, między innymi, Drugi Teatr w Cieszynie ( to kontynuacja znanego alternatywnego Teatru CST, który działał w latach 2000-2016)

Aktorska i witkacowska ekspresja spotykają się na scenie. Konwencja realizacji aktorskiej postaci przybiera obraz grubo kreślonego szaleństwa, purnonsensu i absurdu. Pod tą pozorną blagą i ostentacją , Witkiewicz zadaje fundamentalne pytania o stan kondycji ludzkiej, o stan świata.

Reżyseria: Bogusław Słupczyński

Obsada :