30 marca 2017 08:00 — 1 kwietnia 2017 17:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

POCIĄG DO TEATRU – RELACJA

Międzynarodowy Dzień Teatru zobowiązuje do uhonorowania go w jak najlepszy sposób. Gorlickie Centrum Kultury postanowiło wybrać jedną z najtrudniejszych ścieżek i zorganizowało w sobotę 25 marca 2017 roku teatralny maraton.

Na scenie GCK pojawiło się aż siedem spektakli, które zakończyły się po północy a więc już w niedzielę. Smaczku temu niezwykłemu wydarzeniu dodawała scenografia, która z sali teatralnej przeniosła się na cały dom kultury przeobrażając go w stację kolejową z prawdziwymi dworcowymi ławkami, Warsem i konduktorem, który dźwiękiem gwizdka wzywał na kolejne sztuki. Wydarzenie na bieżąco było relacjonowane na facebookowym profilu GCK, gdzie wywołało prawdziwą powódź lajków i reakcji osób, które także czują nieodparty „Pociąg do teatru”. Entuzjastyczne przyjęcie przez widzów wszystkich przedstawień zaowocowało zaproszeniem przez dyrektora GCK na kolejną edycję Pociągu już w przyszłym roku.

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć panu Tomaszowi Stasiowskiemu z portalu www.halogorlice.info/kultura oraz panu Lechowi Klimkowi.

30 marca 2017 / 08:00
1 kwietnia 2017 / 17:00