Rozpoczęcie:
Koszt:

POCZTÓWKA Z GORLIC

WYSTAWA FOTOGRAFII JOANNY BRATKO-LITYŃSKIEJ

Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury – Janusz Zięba, Kierownik Domu Polsko-Słowackiego im. Dušana Jurkoviča – Krzysztof Szadkowski serdecznie zapraszają na wystawę fotografii Joanny Bratko-Lityńskiej

pt. „Pocztówka z Gorlic”

Wernisaż dnia 18 lipca 2017 (wtorek), godz. 17.00

Joanna Bratko-Lityńska – urodzona w 1967 roku w Katowicach, mieszka i pracuje w Sosnowcu. W wolnym czasie zajmuje się fotografią, kajakarstwem i krajoznawstwem. Współpracuje z Magazynem Kajakowym „Wiosło”, gdzie publikuje artykuły ilustrując je własnymi zdjęciami. Fotografuje od dawna, ale z prawdziwym zaangażowaniem i sukcesami od momentu przystąpienia do Stowarzyszenia Miłośników Fotografii przy Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu. W 2011 roku została prezesem tegoż Stowarzyszenia.

Prezentowana wystawa powstawała przez kilka miesięcy 2016 roku w ramach realizacji stypendium twórczego przyznanego przez Prezydenta Miasta Sosnowca. Miała ona zapoznać mieszkańców Sosnowca z walorami partnerskiego miasta Gorlice, pogłębić i utrwalić kontakty w zakresie współpracy kulturalnej obu miast.