Różne miejsca

Zakończenie:
30 stycznia / 17:00

PODSUMOWANIE FERII ZIMOWYCH W ŚWIETLICACH OSIEDLOWYCH GCK

Podczas tegorocznych ferii zimowych wszystkie chętne dzieci mogły skorzystać z rozmaitych form spędzania czasu wolnego w Świetlicach Osiedlowych Gorlickiego Centrum Kultury. Panie instruktorki zorganizowały wiele ciekawych wydarzeń i zajęć, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W Świetlicy OK3M, ul. Pod Lodownią 12, z zimowych atrakcji korzystano bezpiecznie i ciekawie. Były warsztaty w magicznym „Skrawku Nieba”, sportowe zmagania w turnieju cymbergaja. Wyobraźnia rozwijała się w trakcie warsztatów plastycznych, a wiedza poszerzała poznając tradycje karnawałowe świata. Odpoczynek zapewniła projekcja filmu w gościnnym „Kinie Kolory”. Nad bezpieczeństwem czuwał Pan Dzielnicowy, z którym odbyło się interesujące spotkanie. Zimowe wakacje zakończyło poznanie od kulis teatru w Gorlickim Centrum Kultury.

W Świetlicy OSG przy ul. Wyszyńskiego 35 pełną parą działała „Zimowa Fabryka” mobilizując uczestników do twórczego działania. Seria kreatywnych zajęć manualnych dostarczyła uczestnikom wielu doznań. Powstała masa cudnych rzeczy: zabawne gniotki i włóczkowe stworki, magiczne łapacze snów, dekoracyjne pompony, zimowe witraże, wazony, rzeźby z masy solnej, bibułowe kwiaty, laurki dla Babć i Dziadków z okazji przypadającego w styczniu Ich święta. Nie zabrakło konkurencji ruchowych, zabaw i nowych przyjaźni.

W Świetlicy MUNTEK przy ul. Krasińskiego 3 odbył się konkurs dotyczący wiedzy o Gorlicach oraz konkurs plastyczny. Uczestnicy zajęć świetlicowych wcielili się w rolę zarówno autorów, pisarzy, jak i wydawców – każdy oprócz wymyślenia swojego opowiadania, musiał przygotować książkę z tematyczną oprawką. Korzystając z zimowej aury zajęcia odbyły się też na lodowisku OSiR-u, gdzie najodważniejsi sprawdzali swoje umiejętności na przygotowanym torze przeszkód. Świetlicowe kalambury stały się okazją nie tylko do współzawodnictwa, ale także do wykorzystania swojej pomysłowości, kreatywności. W trakcie zajęć plastycznych, przy wykorzystaniu różnorodnych materiałów, powstał zimowy krajobraz, wiosenna łąka, letni deszczyk, jesienne inspiracje. Dzień pełen rebusów, konkursów, łamigłówek stał się inspiracją dla uczestników by samemu wymyślać podobne zagadki, a te przygotowane przez instruktora mocno pobudzały umysły do pracy. W kinie „Kolory” wraz z Ralfem Rozrabiaką dzieci przeżyły przygody „w internecie”. Wiele frajdy sprawiły zimowe zabawy: zjazdy na sankach, lepienie bałwana, rzucanie się śnieżkami czy jazda na łyżwach.

W Świetlicy SOKÓŁ przy ul. Dukielskiej 73 dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. zajęcia o charakterze plastycznym (lepienie z masy solnej, tworzenie masek karnawałowych, konkursy plastyczne czy też papierowe konstrukcje), zajęcia ruchowe (zimowe spacery, gry i zabawy rekreacyjne na świeżym powietrzu jak i w świetlicowych salach, turniej w piłkarzyki, tenisa stołowego), wyjście na seans filmowe do kina „Kolory”. Zorganizowano również warsztaty kulinarne w których dzieci robiły sałatkę owocową i piekły pyszne gofry.

Podsumowując: było kolorowo, wesoło, energicznie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy bawili się z nami w ciągu tych wspaniałych dwóch tygodni i zapraszamy na zajęcia proponowane w świetlicach w trakcie roku szkolnego.

Poniżej galeria zdjęć ze świetlic GCK.