Rozpoczęcie:
Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

„POGÓRZANIE” WYTAŃCZYLI III NAGRODĘ

W niedzielę 19 czerwca br. Regionalny Zespół Taneczny „Pogórzanie” działający przy Gorlickim Centrum Kultury wziął udział w IX Podkarpackim Jarmarku Ludowym „Roztańczony Chorzelów” w Chorzelowie koło Mielca. Celem imprezy było stworzenie możliwości wymiany doświadczeń pracy z zespołami amatorskimi, prezentacje regionalnej muzyki ludowej i konfrontacje dokonań artystycznych. Podkarpacki Jarmark Ludowy miał charakter konkursu.

Folklorystycznym zmaganiom scenicznym towarzyszyła przepiękna pogoda i wspaniała atmosfera. W tegorocznej edycji „Roztańczonego Chorzelowa” wzięło udział 12 zespołów i 7 kapel regionalnych. Zgodnie z wymogami regulaminowymi zespół „Pogórzanie” zaprezentował tańce i utwory wokalne i instrumentalne charakterystyczne dla własnego regionu  oraz suitę z regionu rzeszowskiego zdobywając III nagrodę, która sprawiła zespołowi wiele radości. Miejsce na folklorystycznym podium to dowód, że zespół swoje programy artystyczne prezentuje z wielką troską i dbałością o zgodność z tradycją. Jest godnym reprezentantem Gorlic i regionu.

Dodatkowym powodem do radości było przyznanie wyróżnienia przez Jury Kapeli RZT „Pogórzanie”.

Autor zdjęć – Halina Czeluśniak

Autor zdjęć –Jakub Roja